У Лондоні на виставці сучасного мистецтва показали темряву


У лондонській галереї сучасного мистецтва Tate Modern з'явилася нова інсталяція, яка створює у глядача враження руху в невідому чорноту.

Інсталяція під назвою "Як воно є" (How It Is) являє собою металевий контейнер розміром 30х13х10 метрів, усередині якого - суцільна темрява. Усередині короб оббитий матеріалами, які поглинають світло, а значить людина, що заходить у контейнер, не бачить абсолютно нічого, окрім прямокутника світла на виході.

Автор інсталяції - польський художник Мирослав Балка / Miroslaw-Balkas. Своїм проектом він хоче довести, що абсолютно чорного кольору не буває. "Очі можуть пристосуватися в темряві. Мій задум - продемонструвати процес знайомства з ситуацією, яка на перший погляд здається дивною, а пізніше починає сприйматися нормально і перестає лякати", - пояснив Балка в інтерв'ю ВВС.

Арт-об'єкт вже відвідали 12,5 тисячі відвідувачів, проте для одного візит у темряву закінчився невдачею - не помітивши стіни, чоловік на повному ходу врізався в неї і в кров розбив собі ніс.

Це не єдиний випадок, коли любителі сучасного мистецтва отримують травми під час відвідин Tate Modern. Так, у 2007 році в галереї з'явився незвичний експонат колумбійського скульптора Доріс Сальседо, що є тріщиною в підлозі завдовжки 167 м і завширшки 25 см. У експонат провалилися 15 людей.

Джерело: NEWSru.ua
фото: Guardian
Дивитись відео на Guardian


15.10.2009
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах