У британській столиці відкрився 52-й Лондонський кінофестиваль


Церемонія відкриття головного британського кіноогляду London Film Festival, який продовжиться до 30 жовтня, відбулася в середу ввечері у кінотеатрі «Одеон» (Odeon Leicester Square). Фільмом відкриття був «Фрост проти Ніксона» (Frost/Nixon) Рона Говарда (Ron Howard), творця «Дорз» (Doors, 1991), «Далеко-далеко» (Far and Away, 1992), «Ігор розуму» (A Beautiful Mind, 2001). Frost/Nixon знятий за сценарієм Пітера Моргана (Peter Morgan) й розповідає про декілька телеінтерв'ю Девіда Фроста (David Frost) з президентом США Річардом Ніксоном (Richard Nixon) після Уотергейтського скандалу 1972 року.

Лондонський кінофестиваль, що є однією з найзначущіших кіноподій Великобританії разом із врученням призів Британської академії кіно і телебачення, проводиться щорічно із 1957 року в другій половині жовтня – на початку листопада.

Це один із провідних позаконкурсних кінофестивалів Європи, представлений Британським інститутом кінематографії. Останніми роками захід проводиться за підтримки газети Times.

Серед світових кінооглядів Лондонський кінофестиваль стоїть дещо осібно. Він відрізняється від відоміших фестивалів — Канна, Венеціанського, Берлінського і інших — відсутністю конкурсу. І проте в рамках фестивалю відбувається вручення декількох кінематографічних нагород, які не такі популярні, як "Золота пальмова гілка" кінофестивалю Канна або венеціанські "Золоті леви", але все таки вважаються престижними в світовому кіномистецтві. Одна із нагород кінофестивалю — "Сазерленд Трофі" — установлена Британським кіноінститутом. На фестивалі також відбувається нагородження призом Міжнародної федерації кінопреси ФІПРЕССІ.

На Лондонському кінофестивалі буває представлена найширша палітра всього нового і цікавого, що з'являється в світовому кіно в поточному році. Як правило, відкриває або закриває фестиваль британський фільм про Великобританію. Традиційними тематичними розділами на двотижневому кіноогляді є "Нове британське кіно", "Французькі революції", "Кіно Європи", "Світове кіно". Зазвичай в програмі фестивалю буває представлено декілька фільмів із Східної Європи. У середньому за останні роки в кожному Лондонському кінофестивалі брало участь близько 280 повнометражних, документальних, короткометражних, анімаційних і архівних кінострічок із 60 країн світу.

Крім показів фільмів, на Лондонському кінофестивалі проводяться традиційні інтерв'ю із зірками кінооглядачів газети "Гардіан", кіносалони, конференції, симпозіуми.

У 2008 році програма фестивалю включає близько 190 художніх і понад 100 документальних фільмів.


16.10.2008
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах