У Києві та Львові відбудуться авторські зустрічі із відомим польським репортером і письменником Маріушем Щиґелем


 
 
За підтримки Польського Інституту в Києві та мережі книгарень «Є», відбудуться дві авторські зустрічі з автором відомих репортажів про Чехію - Маріушем Щиґлем: 
 
25 листопада (п’ятниця) 2011 року о 18.00
Київ, Книгарня «Є», вул. Лисенка, 3
презентація українських перекладів літературних репортажів Маріуша Щиґла про Чехію
Зроби собі рай (Темпора, 2011), Ґоттленд (Грані-Т, 2010)
Модератори – Богдана Матіяш i Лесь Белей
 
26 листопада (субота) 2011 року о 18.00
Львів, Книгарня «Є», пр. Свободи, 7
Презентація книги Зроби собі рай (Темпора, 2011)
Модератор – Лесь Белей
до розмови запрошений «український чехофіл» Юрій Винничук
 

 
 
"Вона (Чехія) — немов десерт, немов збиті вершки, немов шоколадна глазур, проти якої неможливо встояти. Вона — немов жінка для трансвестита. Вона — відсутня частина нашої індивідуальності..."
М.Щиґел
 
 
Маріуш Щиґел – відомий польський репортер і письменник, працівник відділу «Великий формат» варшавської «Gazeta Wyborcza», співзасновник Польської школи репортажу. Отримав освіту журналіста та політолога у Варшавському університеті. У 16 років став репортером тижневика «Na przełaj». Працював на телебаченні. 2002 року він припинив працювати на телеканалі TV Polsat і зосередився на написанні статей для видання «Gazeta Wyborcza». Його роботи включені до різноманітних антологій, присвячених польській журналістиці. Найвизначнішими є його дослідження, присвячені Чехії, зокрема культурному та соціальному життю мешканців Чехословаччини та сучасної Чехії.
 

 
 
Ґоттленд (видавництво «Грані-Т», 2010, пер. Б.Матіяш)
Історичні обставини, у яких жили чехи впродовж ХХ століття, їхні ікони й табу, про які вони не люблять говорити, чеська трагічна й водночас смішна неоднозначність мають щось від тієї атмосфери, яку так майстерно «вигадав» великий пражанин Франц Кафка. У «Ґоттленді» перед читачем розгортається панорама чеських доль ХХ століття і відкривається світ, який, здається, зник після останнього десятиліття ХХ століття, але дуже багато в чому ще й донині залишається у нас за вікном.
 
 
 
Зроби собі рай (видавництво «Т емпора», 2011, пер. А.Бондар) 
Книга присвячена сучасній Чехії: її культурі, історії, менталітету. Автор описує життя знакових фігур чеської культури, їхнє життя та світогляд. Стиль Маріуша Щиґела належить до кращих зразків польської школи репортажу. Книга зацікавить як богемістів, чехофілів так і читачів, кого цікавить сьогодення сусідньої постсоціалістичної країни.

22.11.2011
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах