Ретроспектива фільмів Майї Дерен буде представлена на МКФ Молодість в Києві


Ретроспектива проходитиме в рамках  медіа-арт програми МКФ «Молодості» – Cinergy, яка вже другий рік поспіль презентує суміжні з кінематографом види мистецтва. Цьогоріч до програми увійде ретроспектива фільмів видатної піонерки експериментального незалежного кінематографу Майї Дерен, яка була орієнтиром для руху американського кіноавангарду у 40-х – 50-х роках XX сторіччя.   
На Молодості буде представлена низка короткометражних стрічок Майі Дерен, знятих у 40-х роках, зокрема: At Land (1944), A Study For Choreography For Camera (1945), Ritual In Transfigured Time (1945-46), Meditation On Violence (1947) та знаковий Meshes of the Afternoon. Фільми-танці. Фільми -фантасмагорії. Фільми-ритуали. Cinergy не дозволить бути просто глядачем – виключно співучасником. 
 
Майя Дерен (Елеонора Деренковська) народилася 29 квітня 1917 року в Києві. Втікаючи від єврейських погромів, родина дівчинки покинула Україну і оселилася у Нью-Йорку. 1943 року Майя зняла свою першу вісімнадцятихвилинну короткометражку Meshes of the Afternoon разом із чеським фотографом (своїм чоловіком) Александром Гаммідом. Робота стала чи не найвідомішим експериментальним фільмом 40-х рр.
 
Протягом семи років режисерка подорожувала по Гаїті (1947-54), де відзняла понад 5 500 м плівки, проте так і не взялася за монтаж матеріалу. Майя Дерен продовжувала знімати аж до своєї передчасної смерті 1961 року. Їй було 44.  
 
Майя Дерен залишилася ключовою фігурою руху «нового американського кіно». 1986 року Американський кіноінститут заснував нагороду імені Майї Дерен за досягнення у незалежному кіно та відео. Її творчий спадок знайшов своє відображення у документальних стрічках: Invocation: Maya Deren (1987) та In The Mirror Of Maya Deren (2011).
 
Проект реалізується в співпраці із найбільшим кіноархівом Європи та світу «Arsenal institute fur film und videokunst» (Берлін, Німеччина).

17.10.2011
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах