Ретроспективну програму «Століття» покажуть на МКФ "Молодість"


 
43-я «Молодість» вшановує пам’ять цьогорічних ювілярів. На честь видатних кіномитців, яким цього року виповнюється 100 років, представляємо ретроспективну програму «Століття». 5 легендарних фільмів, 5 присвят великим, 5 унікальних показів, які не можна пропустити.
 
 З нагоди 100-річчя американського режисера й кінопродюсера Стенлі Крамера покажуть його фільм «Корабель дурнів» (1965). У фільмі зіграла свою останню роль Вів’єн Лі. Фільм висунули на Оскар у 8 номінаціях. «Корабель дурнів» переміг у двох із них: за найкращу роботу оператора й художника.
 
 Серед інших стрічок ретроспективи - «Жінка моєї мрії» Ґеорґа Якобі (1944). Головну роль виконала ювілярка Марікка Рьокк, відома німецька акторка угорського походження.
 
 До 100-річчя Ірвіна Шоу приурочений показ фільму «Молоді леви» Едварда Дмитрика (1958) з Марлоном Брандо у головній ролі. Стрічка знята за однойменним романом легендарного письменника. Стрічку номінували на Бафту й Оскар.  Едвард Дмитрик – американський режисер українського походження. У його фільмах знімалися Кларк Ґейбл, Джейн Фонда, Елізабет Тейлор, Шон Коннері, Ґреґорі Пек та інші.
 
 З нагоди 100-ліття Хеді Ламарр на «Молодості» покажуть фільм «Екстаз» Ґустава Махати (1933). Дуже провокативний для свого часу фільм, зокрема через сцену оголеної Гейді у воді та моменту, що натякає на оральний секс. Це перший непорнографічний фільм, який зображує статевий акт та жіночий оргазм.
 
100-ліття Рене Клемана відзначить перша екранізація роману «Талановитий містер Ріплі», його фільм «На яскравому сонці» (1960) з Аленом Делоном та Ромі Шнайдер у головних ролях. Саме після фільму Клемана Делон прокинувся відомим. Відреставровану версію показали цього року на Каннському МКФ. 
 
2013 року виповнюється 100 років з дня народження видатного драматурга Віктора Розова. У рамках «Століття» відбудеться показ легендарної стрічки «Летять журавлі» Михайла Калатозова, знятої за мотивами повісті Розова «Вічно живі», де він також виступив як автор сценарію. «Летять журавлі» з Тетяною Самойловою та Олексієм Баталовим – єдиний радянський фільм-лауреат Золотої пальмової гілки Каннського кінофестивалю (1958). Про тріумф фільму в Каннах того року в СРСР вийшло кілька заміток без згадок про назву фільму чи режисера. Цікаво, що асистентом оператора на зйомках працював молодий кінолюбитель з Франції Клод Лелюш. Саме він, повернувшись до Франції, подзвонив канським відбірникам і порадив їм подивитися фільм.

03.10.2013
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах