Хвиля нового німецького кіно на МКФ "Молодість"


Учасники МКФ у Карлових Варах, Сан-Себастьяні та Роттердамі – у програмі нового німецького кіно German Wave на МКФ "Молодість". 
 
Перша за 12 років робота Флоріана Флікера «Перетнути кордон» розкриває усі грані німецького любовного трикутника. Фільм показували в програмі «Spectrum» на Роттердамському кінофестивалі.
 
З конкурсної програми цьогорічного Берлінале до German Wave відібрали фільм «Золото» Томаса Арслана. Повнометражний дебют режисера відбувся у рамках Панорами на Берлінському МКФ-1994, а наступні дві стрічки були показані у рамках Форуму Берлінале-1999. «Золото» - історія німецьких іммігрантів, які 1898 року об’єднуються на шляху до золотих копалень півночі. Критики стверджують, що виконавиця головної ролі Ніна Госс зіграла один з найпотужніших жіночих персонажів, а сам фільм називають омажем вестерну.
 
Учасник МКФ у Карлових Варах, фільм «Кохання і стейки» Якоба Ласса претендує на звання найсміливішого в програмі. У головних ролях – молоді німецькі актори Лана Купер та Франц Роґовскі.  Розкішний готель, де смажать стейки і масажують вгодовані боки. Клеменс ("з кров’ю") – новачок в оздоровчому секторі. Лара ("добре просмажена") має пройти затвердження на кухні. Доля звела їх у ліфті, й тепер зустрічі повторюватимуться, а залежність посилюватиметься – аж до самого зіткнення.
 
Швейцарське слово в German Wave – «Не зважай» Єшуа Дрейфуса. Це повнометражний дебют режисера, який у 18 років зняв перший помітний фільм, 25-хвилинну документальну стрічку про культурне розмаїття Індії. 
За сюжетом, п’ятеро друзів їдуть відпочити у віддалену швейцарську долину. Далеко від цивілізації вони починають гру, в якій учасники мають бути вкрай чесними одне з одним. Невдовзі гра роз’ятрює старі рани і перетворюється на виснажливе з’ясування стосунків.
 
 Ще одна ластівка з фестивалю в Карлових Варах – «Джерела життя» Оскара Рьолера. Фільм номінували на «Кришталевий глобус». Сам же режисер - син письменників Ґізели Ельснер та Клауса Рьолера. Розпочинав кар’єру як сценарист. У себе на батьківщині відомий за фільмов «Недоторкана», який назвали інтимним і чуттєвим портретом матері.  Очима Еріха, його дітей та онуків ми бачимо поворотні моменти історії Федеративної республіки Німеччина після війни. Дія починається у повоєнній атмосфері економічного дива й триває до початку 1980-х: від cадових гномів та інтелектуального бунту до панку та Західного Берліна.
 
Учасник основного конкурсу МКФ у Сан-Себастьяні – стрічка «Мертві та живі» Барбари Альберт. Третя повнометражна робота режисерки – це історія 25-річної Зіти; подорож не лише в темне й важке минуле її родини часів Другої світової, але й у прірву сучасного європейського суспільства. Подорож з Берліна до Відня, до Варшави та Румунії.
 
До Європи 1990-х років повертає фільм Ґеорґа Мааса «Два життя». Сам режисер працював теслею, згодом – у центрі для безпритульної молоді. Протягом 1984-1991 здобував диплом режисера у Німецькій академії кіно і телебачення в Берліні. У 1997 став співзасновником берлінської Акторсько-режисерсько-авторської лабораторії (S.R.A.L.).  Катрін – дитина війни, донька норвежки та німецького солдата, зростає у щасливій сім’ї. Коли адвокат просить її з матір’ю свідчити на суді від імені дітей війни проти держави Норвегія, вона відмовляється. Щомиті може бути викрито плетиво таємниць, яке змусить героїв визначитися, що важливіше – безхмарне життя родини чи брехня, з якої воно постало?11.10.2013
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах