Мунґіу закликає відродити румунське кіно


Режисер Крістьян Мунґіу / Cristian Mungiu закликає всіх небайдужих зайнятися відродженням румунського кіно.

Те, що воно може бути успішним, довів його фільм "4 місяці, 3 тижні і 2 дні" / 4 Months, 3 Weeks and 2 Days, що днями додав у свою скарбничку премію Асоціації критиків Лос-Анджелеса в категорії "кращий фільм іноземною мові". Нагадаємо, що картина про двох студенток і нелегальний аборт принесла своєму творцеві "Золоту пальмову гілку" Каннського кінофестивалю і приз Європейського кінофестивалю.

Останніми роками міжнародна аудиторія і журі різних кінофестивалів шанували не одного румунського режисера, в їх числі, звичайно ж, і Мунґіу. Особливо популярні стрічки про події посткомуністичного періоду (після 1989 р.).

Мунґіу жалкує, що румунський кінопрокат знаходився в занепаді увесь цей час. "Люди цікавляться фільмами, які показуються в кінотеатрах, — говорить він. — Шкода, що кінотеатрів у нас майже не залишилося". Для порівняння: у 1990-х в Румунії працювало більше 400 кінотеатрів, тепер їх залишилося тільки 40. Мунґіу додає: "Нам потрібна програма для системної підтримки зусиль просунутих режисерів нового покоління, які в силах відродити румунське кіно".

Мунґіу не голослівний. Для наочної демонстрації можливостей румунського прокату, режисер зняв документальний фільм, в якому простежується його подорож із власним фільмом 15 містами країни з метою показати його публіці.За матеріалами: Arthouse.ru


11.12.2007
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах