Євген Шимальський розповів про те, що можна буде почути на «ГОГОЛЬFEST-2012» 
«Музичний цирк», гра на препарованому фортепіані і акваріумах з водою, концерт-медитація. Все це чекає на гостей фестивалю сучасного мистецтва «ГОГОЛЬFEST», що стартує 21 вересня в промзоні на Видубичах. Євген Шимальський з агенції «Ухо» збирає виконавців нової музики з усієї країни і не тільки. Інтерв'ю - Тетяна Узун (Центр просування культури Свідомо).
 
Євген Шимальський: В якості лейтмотиву ми обрали американський мінімалізм і творчість Джона Кейджа. Якраз цього місяця – 100 років з дня народження композитора.

Джона Кейджа називали «геніальним винахідником», він вніс масу нового в сучасну музику. Одне з них – музичний перформанс «Музичний цирк». Його суть в тому, що кілька колективів в одному приміщенні, по-черзі чи одночасно, з невеличкими накладками виконують різні по жанру музичні твори. При цьому слухачі переміщуються від одного «центра» музики до іншого. Гості «ГОГОЛЬFEST -2012» вперше в Україні побачать і почують живе втілення «Музичного цирку». При цьому важливо те, що українські музики будуть виконувати в такій незвичній манері музику зокрема українських композиторів.

На ГОГОЛЬFEST приїде Маргарет Ленг Тан – одна з кращих виконавиць нової музики, гостя усіх відомих авангардних фестивалів у світі. Кожен концерт Маргарет, в ході котрого вона міксує екзотичні інструменти і свій дивовижний артистизм – це музика і театр одночасно. Де ще ви почуєте виконання «Eleanor Rigby» на іграшковому фортепіано? Я дуже радий, що під час свого першого візиту в Україну Ленг Тан виступить з концертом-посвятою Джону Кейджу саме на «ГОГОЛЬFEST-2012». Вона була його близьким другом. Це надзвичайно тепла музика, котра не залишить байдужим жодного слухача.
 
Тетяна Узун: Кого ще чекати на фестивалі?

Євген Шимальський: Сольний концерт для віолончелі представить лауреат Royal Philharmonic Society Award 2012, засновник і директор лондонського колективу Apartment House Антон Лукошевиче.

Пролунає новий авторський проект українського композитора Вікторії Полєвої «Аrs moriendi». В ньому візьме участь актриса і співачка зі Львова Наталя Половинка, дуже помітна фігура на нашому вокальному просторі.

Ми запланували виступ колективу New Era Orchestra і чотиригодинний електроакустичний концерт-медитацію Алли Загайкевич і її колег – «Сонна музика», котрий відбудеться вночі. При цьому слухачі, вірогідніше за все, будуть розміщуватися на пуфику.

Тетяна Узун:  Як Ви вважаєте, наскільки український слухач готовий сприймати нову і експериментальну музику?

Євген Шимальський: У нашої публіки не так багато можливостей послухати нову музику, як наприклад, у жителів європейської столиці. Але це часто відбувається на базовому, майже біохімічному рівні.

Як казав Джон Кейдж: «Моя улюблена музика – це та, котру я ніколи не чув». Він мав на увазі постійні зміни і новаторство. Наша мета – не розлякати шанувальників Моцарта. Не претендуючи на історичне охоплення, ми спробуємо представити музику як важливу частину культури 20 століття і сподіваємося, що слухач цей культурний досвід оцінить.

Тетяна Узун:  У величезному цеху закинутого заводу?

Євген Шимальський: Закинутий заводський цех підходить для музики набагато більше, аніж пафосна зала філармонії.
 

 
Вибрана програма:

22 вересня  17.30 - 19:30 - Проект MusiCircus: Ensemble Nostri Temporis (Київ), Senza Sforzando (Одеса), Юрій Яремчук (Львів), Дмитро Радзецький (Київ). Музичний перформанс на честь 100-річчя Джона Кейджа.

23 вересня о 19:00 - Маргарет Ленг Тан  - The art of the toy piano (USA). Маргарет Ленг Тан - іграшкове фортепіано, іграшкові інструменти, фортепіано.

 25 вересня о 19:00 - The Water Project - Нік Рот, Олеся Здоровецька, Кіс Ліндсей. Арт - Сергій Савченко, Олексій Хорошко. Перформанс-імпровізація від міжнародного колективу The Water Project дослідить музичний і візуальний потенціал води.

29 вересня о 00:00 -  "Сонна Музика"  - Алла Загайкевич, Святослав Луньов, Максим Шалигін , Олексій Ретинський. "Сонна музика" йтиме чотири години, просимо вас брати з собою каремати/подушки. Музичних снів!


12.09.2012
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах