Форма(т) - український музичний дизайн в рамках фестивалю Гамселить! у Тернополі


 
Музика завжди має візуальне втілення: породжує картинки в наших головах, потім з’являються кліпи та фільми, світлові шоу на концертах, обкладинки альбомів, а то й ціли арт-буки. 
 
З одного боку головна роль в мистецькій взаємодії звуку та візії відводиться музиці, а картинка виконує другорядну функцію (обкладинки, упаковки), однак трапляється й таке, що оформлення за своєю значущістю стає на один щабель з музичним твором, а часом і затьмарює його. Саме такі платівки перетворюються в арт-об’єкти.  
 
В еру цифрової музики (коли мелодії ховаються в мегабайтах, а не на магнітній плівці) матеріальне оформлення звуку мало б відійти в небуття, проте спостерігається підвищений інтерес до фізичних носіїв… З одного боку це пов’язано з бажанням почути якісний звук, а з іншого – отримати унікальний мистецький артефакт випущений обмеженим тиражем, який посяде гідне місце в колекції поціновувача й буде прослуханий всього кілька разів (погодьтесь, не «слухати» його купували, адже для i-pod вже закачано цифровий альбом:)  
 
Епоха цифрового аудіо спонукала київського художника Олександра Хаверчука підготувати експозицію присвячену українському музичному дизайну Форма(т). Мета проекту: сфокусуватися на візуальному оформленні музичного матеріалу. Подивитися на обкладинку до релізу як на самостійний витвір мистецтва (це не зовсім ілюстрація, не зовсім картина, не зовсім упаковка).
 
У світі вже давно відома практика укладання арт-буків, такі книжки виходять регулярно й можуть мати тематичну вибірку по музичних напрямках, лейблах чи дизайнерах.
 
Особливостю даного проекту є україноцентричність: куратор обрав обкладинки тим чи іншим чином пов’язані з Україною. Спочатку була ідея представити виключно українських дизайнерів/художників, але в процесі підготовки проекту стало зрозуміло, що багатьом виконавцям з України дизайн розробляють друзі із-за кордону. Тому було вирішено дещо розширити географію учасників й виставити на огляд обкладинки до альбомів українських музикантів (навіть якщо обкладинки створені «не українцями»), а також роботи українських дизайнерів як для іноземних так і наших виконавців.
 
Куратор не ставив за мету зібрати абсолютно все, що було створено в незалежній Україні з 1991 року - треба розуміти, що це доволі суб’єктивна авторська підбірка. В Форма(т) немає прив’язки до музичних стилів і художніх технік, тут абсолютно все від етно музики до нойзу та блек металу, від фотографії до колажів та комп’ютерної графіки. 
 


 
 
Виставка відбудеться у Тернополі в галереї Бункермуз в рамках фестивалю Гамселить! - 13 квітня!
 


07.04.2013
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах