На кінофестивалі у Карлових Варах перемогла бельгійсько-канадська стрічка "Ангел на морі" (фото)


Ангел на морі

Бельгійсько-канадський фільм "Ангел на морі" режисера Фредеріка Дюмона завоював головний приз 44-го Міжнародного фестивалю у Карлових Варах.

Фільм розповідає про долю 12-річного хлопчика, який живе з батьками і старшим братом на березі моря в Марокко. Одного разу батько головного героя посвячує його в таємницю, яка змінює все його життя. Картина була вибрана журі на чолі з французьким продюсером Клоді Оссар з 14 претендентів. Крім "Кришталевого глобуса" переможець отримає грошовий приз у розмірі 30 тисяч доларів.

Головну нагороду програми "На Схід від Заходу" на кінофестивалі отримав режисер Андрій Хржановський за фільм "Півтори кімнати, або Сентиментальна подорож на батьківщину" про поета Йосипа Бродського.

Приз журі і 20 тисяч євро отримав іранський фільм "Двадцять" (режисер Абдолреза Кахані), трагікомедія і психологічна драма про ресторанчик, який має закритися через двадцять днів.

Кращим режисером визнали німця Андреаса Дрезена за фільм "Віскі з горілкою", трагікомедію з життя акторів і кінорежисерів.

Кращим актором став Пол Джаматті за роль у фільмі "Холодні душі", а акторкою - Папріка Стін.

Спеціального призу фестивалю був удостоєний Джон Малковіч - за "вірне служіння світовому кінематографу".

Спеціальний приз від президента фестивалю отримав іспанський актор Антоніо Бандерас.

Фестиваль у Карлових Варах проводиться з 1956 року і належить до категорії "А". Довгий час форум проходив раз на два роки, в з 1994-го став щорічним. Головна нагорода фестивалю - "Кришталевий глобус" - присуджується за кращий фільм. Крім цього, журі вручає спеціальний приз, приз за кращу режисуру, кращу чоловічу і жіночу ролі.

На урочистій церемонії закриття кінофестивалю його президент Іржі Бартошка оголосив, що наступного року Карлові Вари приймуть фестиваль з 2 по 10 липня.

Джерело: NEWSru.ua
фото: kviff.com


15.07.2009
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах