На конкурсі World Press Photo 2008 перемогло фото присвячене кризіWorld Press Photo of the Year: 2008 - Anthony Suau, USA, для TimeАмериканський фотограф Ентоні Суо став переможцем 52-го щорічного міжнародного конкурсу фотожурналістів World Press Photo, підсумки якого підвели в п'ятницю.

Міжнародне жюрі з 13 осіб, що спеціалізуються на фотожурналістці, визнало найкращою журналістською фотографією 2008 року зроблене Суо 26 березня чорно-біле фото, присвячене економічній кризі в США, повідомляє РИА Новости.

На ньому зображений озброєний поліцейський, що перевіряє, чи виїхали з будинку в місті Клівленд люди, виселені з нього через те, що вони не могли більше платити за житло по іпотеці, і чи немає в будинку зброї.

Це фото - частина репортажу Суо про кризу, яку він зробив за замовленням американського журналу "Тайм". Репортаж зайняв у конкурсі World Press Photo друге місце в категорії "Щоденне життя".

Говорячи про найкращу прес-фотографію 2008 року, голова журі - американка Мері-Анн Голон заявила: "Сила цієї фотографії - в її подвійному сенсі. Вона виглядає як фото про військовий конфлікт в той час, як мова йде про виселенні людей з будинку. Зараз війна в її класичному сенсі приходить в будинки людей, тому що вони не можуть платити по іпотеці". "Тепер люди думатимуть: ось що відбувається зі всіма нами", - сказав інший член журі - Акінбоде Акінбій з Нігерії.

На думку Айпері Есера з Швеції, що також входить в журі зроблена фотографія Суо ілюструє реалії сьогоднішнього життя після цілому світі. "2008 рік - рік кінця домінуючої економічної системи", - наголосив Есер.

Журі World Press Photo 2009 також присудило призи ще 63 фотографам з 27 країн світу за фотороботи в 10 категоріях.Daily Life: 1st prize stories - Brenda Ann Kenneally, USA, The Raw File
Аrts and Entertainment: 1st prize singles -Giulio Di Sturco, Italy, Agenzia Grazia Neri.
Backstage at Indian Fashion Week, Delhi

2 травня на урочистій церемонії переможцеві конкурсу буде вручений приз в 10 тисяч євро і фотокамеру Canon EOS 5d Mark II. Грошові призи отримають і переможці конкурсу в різних категоріях. 4 травня, в столиці Нідерландів в Старій церкві відкриється виставка фотографій, що перемогли на конкурсі, яка триватиме до 28 червня. Суо зможе представити на ній в рамках персональної виставки і інші свої роботи. Після Амстердама виставка World Press Photo 2009 буде показана в більш, ніж сотні інших міст світу.

World Press Photo проводиться з 1955 року. Постійне місце її проведення - Амстердам. Цього року в конкурсі взяли участь майстри фотографії з 124 країн.

Нагадаємо, що переможцем престижного міжнародного конкурсу фотожурналістів World Press Photo 2007 став фотограф з Великобританії Тім Хетерінгтон. Журі визнало кращою роботою 2007 року фото Хетерінгтона, котре зображає американського солдата, який відпочиває в бункері в Афганістані. Фотографія є частиною репортажу, зробленого для американського журналу Vanity Fair ("Ярмарок марнославства").

Фото було зроблено 16 вересня 2007 року в долині Коренгал на півдні Афганістану, де велись важкі бої. Втомлений солдат лежить, закривши частину обличчя рукою. Бункер було названо "Рестрепо" іменем загиблого там раніше в бою іншого американця.За матеріалами: NEWSru.ua


16.02.2009
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах