Найпопулярнішим письменником 2008 року став афганець Халед Хоссейні


Халед Хоссейні



Афганський письменник Халед Хоссейні, автор романів "Біжить за вітром" і "Тисяча сяючих сонць" обійшов автора Гарі Поттера Джоан Роулінг і очолив рейтинг найпопулярніших світових авторів 2008 року. Його твори, за даними книжкових магазинів Франції, Німеччини, Італії, Нідерландів, Китаю, Іспанії, Швеції, Великобританії і США мають найбільший попит серед читачів, повідомляє The Guardian.

У списку не наводяться абсолютні обсяги продажів. Проте відомо, що два романи Хоссейні зайняли 10 місць у семи з дев'яти країн. Підрахунки продажів велися щомісячно у дев'яти країнах.

На другій позиції рейтингу опинився покійний шведський драматург, поет, прозаїк і кінорежисер Стіг Ларссон, який помел у 2004 році, його детективи вперше було опубліковано після смерті. Тепер його книги з успіхом видаються в Європі і у США. Він зайняв дуже високі позиції, чим і завоював собі друге місце в загальному рейтингу, в п'яти країнах.

На третьому місці у списку найпопулярніших письменників знаходиться англійський письменник Кен Фоллет, всесвітню популярність якому приніс роман "Голкове вушко". Його триллери виявилися настільки популярними в Іспанії, що там минулого року на його честь було зведено статую. Письменник потрапив в чарти семи країн.

За ним слідує американська письменниця Стефані Майєр, автор популярної серед підлітків серії про вампірів ("Сутінки", "Молодик", "Затьмарення" і "Світанок"). Тільки у США було продано понад 8 мільйонів екземплярів книг Майєр.

П'ятірку лідерів замикає молода письменниця Мюріель Барбері, яка написала роман "Ласощі".

Джоан Роулінг опинилася лише на 9-м місці. Її остання книга про юного чарівника вийшла у світ літом 2007 року. До речі, перший переклад книги зробили в Україні.

В цілому двадцятка найпопулярніших письменників виглядає так:

1. Халед Хоссейні (Khaled Hosseini);

2. Стіг Ларссон (Stieg Larsson);

3. Кен Фоллетт (Ken Follett);

4. Стефані Майєр (Stephenie Meyer);

5. Мюріель Барбері (Muriel Barbery);

6. Карлос Руїс Сафон (Carlos Ruiz Zafуn);

7. Ганна Гавальда (Anna Gavalda);

8. Джон Грішем (John Grisham);

9. Джоан Роулінг (JK Rowling);

10. Хеннінг Манкелль (Henning Mankell);

11. Алан Беннетт (Alan Bennett);

12. Джоді Піколт (Jodi Picoult);

13. Крістофер Паоліні (Christopher Paolini);

14. Девід Бальдаччі (David Baldacci);

15. Ніколас Спаркс (Nicholas Sparks);

16. Елізабет Джордж (Elizabeth George);

17. Лорен Вайсбергер (Lauren Weisberger);

18. Майкл Коннеллі (Michael Connelly);

19. Патрісія Корнуелл (Patricia D Cornwell);

20. Паоло Коельо (Paulo Coelho).

Редактор сайту, який опублікував рейтинг, Філіп Джонс пояснює популярність саме цих авторів тим, що історії, які вони розповідають на сторінках своїх книг досить прості та універсальні.

Всього в рейтингах дев'яти країн 287 авторів, при чому багато хто з них входить до чарту тільки тієї країни, мовою якої він видається. у порівнянні з минулим роком, менше 10% письменників потрапили і в рейтинги решти країн.

Джонс пояснює це частково тим, що видавці, як правило, видають власних письменників на власних територіях, а багато хто з авторів так і залишається не перекладеним іншими світовими мовами. Втім, він передбачає зміни рейтингу в майбутньому, оскільки видавці починають розуміти важливість глобального визнання їхніх авторів. "Видавці тепер дійсно шукають глобальні хіти", - зазначив він, висловивши надію на те, що список письменників зросте.

Нагадаємо, що у грудні минулого року літературні критики американського видання The New York Times обрали 10 кращих книг 2008 року із списку 100 найпомітніших новинок року. Кращим художнім твором експерти назвали збірку з 13 розповідей письменника і сценариста Стівена Міллхаузера під назвою "Небезпечний сміх".

Джерело: Newsru.ua


16.01.2009
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах