Кінопроект "Незалежний погляд" до Дня Незалежності України відбудеться у Києві


Національний центр Олександра Довженка та "Кінотеатр Київ" представляють тижневу ретроспективу української кінокласики, присвячену Дню Незалежності України. Покази проходитимуть в кінотеатрі «КИЇВ» (вул. Васильківсьвка, 19) з 22.08 по 28.08 о 19:30 кожного дня в кінозалі «СИНЕМАТЕКА» (3-й поверх).
 
  
СИНОПСИС ФІЛЬМІВ:
 
22.08 «Богдан Хмельницький», І.Савченко, 1941 р.
Історико-патріотична стрічка, в центрі якої перші етапи повстання Богдана Хмельницького, в тому числі битва при Жовтих Водах і взяття Корсуні в 1648 році.
В основу сценарію фільму була покладена однойменна драма Олександра Корнійчука 1938 року народження, яка до цього ставилася в театрах СРСР (у тому числі в Малому театрі) і за яку в 1941 р. автор був удостоєний Сталінської премії першого ступеня. Фільм вийшов на екрани в березні 1941 року.
 
 
23.08 «Камінний хрест», Л.Осика, 1968 р.
За мотивами новел Василя Стефаника “Камінний хрест” та “Злодій”.


Галицький селянин Іван Дідух після марних спроб вибратися із злиднів вирішує поїхати з дітьми в Канаду і там спробувати віднайти щастя. Напередодні від’їзду в хату до нього пробирається злодій. Для його покарання Дідух запрошує гостей. В останню мить він прощає грабіжника, але сусіди вбивають його. Ранком у пам’ять про себе Іван встановлює на пагорбі давно припасений камінний хрест. 
  
 
24.08 «Захар Беркут», Л.Осика, 1971 р.
Фільм оповідає про мужню боротьбу карпатських горців-русинів, очолюваних Захаром Беркутом, - головою племені мисливців, воїнів та хліборобів, проти татаро-монгольської навали на Київську Русь у XIII столітті. Про непереможний дух народу, прагнення відстояти свою свободу.
 
 
25.08 «Білий птах з чорною ознакою», Ю.Іллєнко, 1971 р.
У своїй третій режисерській роботі Юрій Іллєнко досліджує трагедію бідної української родини Дзвонарів, яка живе у Карпатах неподалік від румунського кордону у важкі часи війни та терору (1937–1947). Четверо братів грають у сільському ансамблі, проте боротьба між українцями-націоналістами,прибічниками нацистів та прибічниками радянської влади забирає одного учасника гурту за іншим: Петро приєднується до Червоної армії, Орест – до УПА, а Богдан лишається вдома. Однак долі братів переплітаються і в коханні, і в боротьбі. 
 
26.08 «Тарас Шевченко», І.Савченко, 1951 р.
Історико-біографічний фільм режисера Ігоря Савченка про життя великого українського поета і художника Тараса Григоровича Шевченка.
Син кріпосного селянина, він блискуче закінчив Академію мистецтв і ще в юності завоював славу волелюбними віршами. Але його чекали важкі випробування ...
 
 
27.08 «З нудьги», А.Войтецький, 1967 р.
За однойменним оповіданням М.Горького.
Про байдужість, жорстокість поглинутих пучиною міщанства мешканців маленької залізничної станції, що загубилася у глухому степу. Самотня кухарка Арина покохала обхідника залізничних колій Гомозова. Але це несподіване щастя закінчується для жінки трагедією, бо місцеві жителі, у яких від нудьги та лінощів притупилися всі людські почуття, починають насміхатися з неї, та ще й Гомозов приєднується до них. У відчаї Арина накладає на себе руки.
 
 
28.08 «Хліб і сіль», Г.Кохан, м.Макаренко, 1971 р.
За мотивами однойменного роману Михайла Стельмаха.
1905 рік. Тяжко живуть селяни-бідняки у Прикарпатті. Багато хто від’їжджає до Сибіру в пошуках кращої долі, інші планують боротися за свої права на землю.
 
 
Замовлення квитків на сайті кінотеатру - http://cabinet.kievkino.com.ua/movies/
 

22.08.2013
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах