Нільс Петтер Мольвер виступить в Києві 19 лютого


 
Коли заходить мова про скандинавський джаз, ім'я Нільса Петтера Мольвера спливає одним із перших - саме звук його труби привернув увагу аудиторії всього світу до норвезьких джазових експериментів.
 
Звучить він неповторно. Настільки, наскільки може звучати людина, що увібрала в себе неймовірну кількість музики: музичні батьки, курс джазу в консерваторії, робота у фьюжн гурті із елементами фанку Masqualero контрабасиста Арілд Андерсена, захопленість ембієнтом Брайана Іно, дабом Білла Ласвелла, етнічною музикою Середнього Сходу та берлінським мінімал-техно. Так, він входить до числа музикантів, які резонно вважають, що головне в музиці не жанрове визначення, а ритміка, емоції і рух.
 
Його дебютний альбом «Khmer» випускає культовий ECM, для якого ця подія теж стає певною віхою - вперше в історії лейблу альбом представляв не сесію джазових імпровізацій, наживо записаних в студії, а набір треків, над якими була проведена довга підготовча робота (імпровізація, по думку Нільса, полягає і в обробці звуку теж). У 2002 році Мольвер переходить на інший великий лейбл Universal та електронні танцювальні ритми ще сильніше впиваються в його музику. Він приймає запрошення від гуру берлінського даб-техно Моріца фон Освальда, на кілька днів зупиняється в його домашній студії, де вони у вельми короткі терміни записують їхній спільний альбом «1/1» (не без участі Рікардо Вілалобоса, до речі). У 2013 році проходить ряд концертів тріо у складі Нільса, Моріца і фінського експериментатора Владислава Ділея.

 

  
Іноді він виступає і соло. Цього разу в Києві саме така програма. Напевно, цей концепт виступу для Мольвера  найпоказовіший: меланхолійна скандинавська труба в електронному обрамленні, що занурює кілька сотень відкритих душ в джазово-електронну медитацію.
 
Концерт відбудеться в арт-центрі Closer, 19 лютого о 20:00.
 

  
Перед Мольвером виступить тріо Назгуль Шукаєвої. Назгуль володіє давньою технікою горлового співу кай, поєднуючи її з сучасною манерою звуковидобування. У твори, які вона виконує, вплітаються і класичні джазові імпровізації, і мотиви глибинної етніки, божевільний авангард і дивно умиротворені голоси природи і стихій. Спільно з Олексієм Боголюбовим і Валентином Корнієнком вони влаштують музичні шаманства і відмінно доповнять вечір, присвячений Музиці без кордонів.
 
~~~
квитки:
 
Передпродаж - 230/270 грн. У Closer, в касах і на сайті агенства Карабас.
У день концерту - 300 грн.
Додаткова інформація за телефоном - 067 214 399311.02.2015
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах