Одну з вулиць Берліну назвали іменем Френка Заппи


Вулиця імені Заппи

Одну з вулиць берлінського району Марцан, бетонні багатоповерхівки якого люблять показувати західним туристам як зразок типової радянської архітектури, назвали іменем культового рок-музиканта Френка Заппи.

З такої нагоди фанати музиканта зібралися в одному з центрів альтернативної музики східної частини міста.

Свято відкриття першої таблички з новою назвою вулиці мало перетворитися на справжню рок-вакханалію. Перед сценою на вулиці, яка наразі ніяк не називається, в центрі промислового району Марцан стоїть табличка з назвою вулиці, накрита червоним полотнищем. Сцена просто неба та галявина перед нею оточені бетонним муром сусіднього заводу. Завод схожий на перевернутий хмарочос, який хтось скинув згори і забув забрати. Приміщення підприємства – одна з найбільших репетиційних точок у всій Європі. У часи НДР тут виробляли кіноплівку, а після того, як підприємство закрили, приміщення віддали музикантам. Потім будівлю хотіли знищити, але музиканти протестували і врешті викупили бетонний бункер. Далі вирішили назвати вулицю, доти безіменну, іменем Френка Заппи – і їм це дозволили. Таким чином Берлін став першим німецьким містом, яке має таку вулицю.

Френк Заппа помер 1993-го у 52-річному віці. Це одна з найбільш скандальних і водночас культових фігур рок-музики. Провокаційні тексти пісень і регулярні скандали спричинили його постійну присутність у ЗМІ. Творчість Заппи стала символом протесту проти споживацького та впорядкованого бюргерського способу існування. Заппа записав понад 70 альбомів, у яких експериментував із різноманітними музичними стилями.

Схоже виглядає і музичний асортимент колишнього заводу на вулиці його імені в Берліні. Тут проводять свої репетиції 160 дуже різних груп.

За матеріалами: gazeta.lviv.ua


04.08.2007
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах