Оголошено лонг-ліст Букерівської премії 2009


Журі Букерівської премії 2009 року оголосило у вівторок лонг-ліст, куди увійшли 13 авторів. "Довгий список" цього року, з трьома дебютанти, чотирма колишніми півфіналістами і двома лауреатами букерівських премій минулих років, вийшов найсильнішим за останній час, переконаний голова журі, шотландський журналіст і письменник Джеймс Ноті.

"Поки ми читали 132 прислані на конкурс романи, здавалося, що ми здійснюємо подорож на тлі чудових пейзажів. Ми постійно відкривали нові таланти, наново знайомилися з відомими письменниками, і в результаті у нас залишилося відчуття, що це буде дивовижний рік для премії", - стверджує голова журі.

Антонія Байетт, що отримала Букер у 1990 році за роман "Володіти", цього разу потрапила до лонг-лісту з "Дитячою книгою" (The Children's Book). А нобелівський лауреат Джон Максвел Кутзеє, якому двічі присуджували букерівську премію (у 1983 році за роман "Життя і час Міхаела К." і в 1999 році за роман "Ганьба"), зараз фігурує у списку з романом Summertime ("Літня пора").

На думку Ноті, претенденти цього року переконали журі в тому, що англомовна література "перебуває в руках самобутніх і відданих своїй справі письменників".
Шорт-ліст премії стане відомий 8 вересня. Переможця оголосять 6 жовтня на урочистій церемонії в Гілдхоллі - церемоніальній ратуші лондонського Сіті.

Букерівська премія (офіційна назва премії - The Man Booker Prize) - найпрестижніша премія в галузі літератури. Присуджується авторові, що проживає в одній із країн Співдружності націй або в Ірландії, за роман, написаний англійською мовою. Вперше вручення нагороди відбулося в 1969 році і з того часу проводиться щорічно.

У 2008 році лауреатом Букера і володарем премії в 50 тисяч фунтів стерлінгів став індійський письменник Аравінд Адіга з книгою "Білий тигр" (The White Tiger).
А Міжнародну Букерівську премію у червні цього року вручили канадській письменниці Еліс Мунро.

Міжнародний Букер заснували в 2005 році і він є "родичем" звичайного Букера. Премія, що вручається раз на два роки, присуджується письменникові, що пише англійською мовою, або ж авторові, твори якого широко перекладаються англійською.

За матеріалами: NEWSru.ua


30.07.2009
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах