Оголошено шорт-лист Премії PinchukArtCentre


PinchukArtCentre25 лютого 2009 року було оголошено 20 номінантів на здобуття Премії PinchukArtCentre, загальнонаціональної премії у сфері сучасного мистецтва, що присуджується молодим українським художникам. Список було сформовано за результатами первинного відбору, який здійснила Експертна Комісія конкурсу.

До шорт-листу Премії PinchukArtCentre увійшли: Мирослав Вайда, Артем Волокітін,
Андрій Галашин, Гамлет Зіньківський, Микита Кадан, Жанна Кадирова, Майя Колеснік, Володимир Кузнецов, Лада Наконечна, Оксана Проценко, Олексій Сай, Олексій Салманов, Олеся Хоменко, Олексій Хорошко, Іван Чубуков, Маша Шубіна, та групи БЛЮМОЛОКО, Шапка, SOSka, SYN.

Виставка учасників шорт-листу Премії відкриється в PinchukArtCentre у жовтні 2009 року. Її кураторами стануть Петро Дорошенко та Олександр Соловйов. Під час проведення виставки Міжнародне Журі визначить переможців.

Екхард Шнайдер, Генеральний директор PinchukArtCentre: «Результати першого етапу відбору приголомшують. Позитивна реакція національної арт-сцени та якість робіт демонструють надзвичайну успішність вибраного нами підходу. Понад 1100 заявок, що надійшли від молодих українських митців з усіх регіонів України та деяких країн світу — це скарб на майбутнє. Тому ми відібрали 20 художників замість 12, які візьмуть участь у спеціальній виставці Премії PinchukArtCentre. Враховуючи особливу важливість проекту та його новий масштаб, ми вирішили виділити більше виставкового простору для кожного художника та його робіт зокрема, як і для всієї виставки загалом, а також змінити графік її проведення, що надасть молодим художникам більше часу для того, щоб підготувати нові роботи».

Результати первинного відбору довели, що інноваційна форма процесу прийому заявок через Інтернет — це важливий крок вперед для всіх майбутніх ініціатив на національній арт-сцені. Ще одним позитивним та вагомим наслідком стало формування бази даних молодих українських митців, що дозволить PinchukArtCentre покращити комунікації та підвищити рівень співпраці з митцями, інституціями, кураторами та ЗМІ на національному та міжнародному рівні.

Детальна інформація — на сайті Премії PinchukArtCentre
25.02.2009
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах