Молодий художник взяв у заручники олівці Деміена Хьорста ціною у півмільйона (фото)


Один із найбагатших сучасних художників - британець Деміен Хьорст - оцінив збиток від крадіжки коробки олівців, що була складовою частиною його інсталяції Pharmacy ("Аптека"), у півмільйона фунтів стерлінгів.

Крадіжку у липні вчинив 17-річний підліток на виставці, яка проходила в галереї "Тейт". Картрейн потягнув коробку олівців з інсталяції "Аптека". Наступного дня він оприлюднив пародійний плакат з фотографією олівців. У підписі до знімка йшлося: "Я вимагаю повернення своїх робіт Деміеном Хьорстом і DACS (Design and Artists Copyright Society, Товариство захисту авторських прав художників і дизайнерів) в обмін на повернення олівців у повній цілості. Якщо Хьорст до 31 липня не зробить цього, то олівці будуть заточені. Його попереджено".

Через кілька тижнів у будинку Картрейна пройшов обшук: його провів відділ з пошуку витворів мистецтва Скотланд-Ярду. Хлопця заарештували, але пізніше його випустили під заставу.


Повністю інсталяція, на думку Хьорста, коштує 10 млн фунтів.

Хлопець, що скоїв крадіжку, - давній "знайомий" Хьорста. Молодий художник займається графіті й колажами. У листопаді 2008 року юристи Хьорста домоглися того, щоб Картрейн зняв із продажу через інтернет-галерею колажі, в яких використовувалася фотографія діамантового черепа "Заради любові Господа", найвідомішого і найдорожчого твору Хьорста. Підліток продавав свої колажі по 65 фунтів за штуку, і його зобов'язали не лише прибрати їх із каталогу, але й віддати виручені гроші: інакше йому загрожував суд.

Інсталяція "Аптека", яку в галереї "Тейт" показували як частину виставки Classified, належить галереї з 1996 року.

Нагадаємо, що досі в київському PinchukArtCentre проходить виставка Деміена Херста "Реквієм". Триватиме вона до 20 вересня.Фото: independent.co.uk


07.09.2009
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах