Названо переможців Одеського міжнародного кінофестивалю


Головною подією урочистої церемонії закриття стало вручення призів ОМКФ. Гран-прі фестивалю - статуетку "Золотий Дюк" - отримав фільм Селін Шьямми "Дівчисько" ("Tomboy", Франція). Статуетку з рук голови журі Єжи Штура прийняла актриса Софі Каттані. "Можу сказати, що на зйомках я багато працювала з дітьми, тому в цій нагороді є і моя маленька частина. Коли я прочитала сценарій, у нас не було грошей на зйомки цього фільму, але я сказала, що таку картину потрібно обов'язково зняти. І сьогодні, коли я зателефонувала Селін і сказала, що нам дають приз на фестивалі, вона попросила передати всім велике спасибі за те, що ви оцінили цю історію дитини", - сказала актриса.
 
Фільм Дівчисько-шибеник також отримав нагороду Міжнародної федерації кіноклубів (FICC).
 
У номінації Найкраща режисура переміг Оліас Барко за фільм Вбийте мене, будь ласка (2010/Бельгія). Чорно-біла стрічка про лікаря Крюгера, який будує спеціальну клініку для самогубців, які не наважуються самостійно вчинити смерть. Дивні персонажі збираються разом та, як це не парадоксально, починають боротись за життя під впливом зовнішніх обставин, серед яких пожежа, стрілянина та просто божевілля. Остання героїня фільму виходить до глядачів та виконує Марсельєзу. Режисер Оліас Барко на прес-конференції  наголосив на особливому вродженому сюрреалістичному почутті гумору бельгійців, які іноді насміхаються над французами. Особисто  йому було приємно від думки, що президент Саркозі почує гімн у виконання трансвестита.
  
Оліас Бароко: „Я хотів говорити про самогубство, але ще більше про консюимеризм, про світ споживання в якому ми живемо. Я хотів задуматись над тим, скільки ми, споживачі, готові заплатити, щоб померти. Неначе ти приходиш до магазину та в каталозі обираєш собі пригожу смерть. У західній  Європі багато людей, які не можуть справитись з довколишнею реальністю та хочуть перейти до таких само знищувальних дій”.
 
Приз глядацьких симпатій отримала дебютна картина Ясмін Самдерелі "Альманах: ласкаво просимо до Німеччини" ("Almanya - Willkommen in Deutschland", Німеччина). Грамоту з рук генерального директора ОМКФ Дениса Іванова та почесного гостя фестивалю Філіпа Янковського отримали режисер Ясмін Самдерелі і сценарист Несрін Самдерелі. "Спасибі велике, ми не очікували, але, звичайно, нам дуже приємно отримати цю нагороду в такому красивому місті. Я вважаю, що приз глядацьких симпатій - це дуже особлива нагорода. Спасибі величезне! ", - Висловила подяку журі та організаторам фестивалю Ясмін Самдерелі.
 
Оцінювали фільми під керівництвом польського актора Єжи Штура (Польща) актриса, режисер і співачка Марія де Медейруш (Португалія), актриса театру і кіно Ада Роговцева (України), продюсер, режисер і сценарист Валерій Тодоровський (Росія) і кінокритик, генеральний секретар ФІПРЕССІ Клаус Едер (Німеччина).
 
Нагадаємо, що другий Одеський міжнародний кінофестиваль проходив із 15 по 23 липня 2011 року. До програми увійшли майже 100 кінофільмів із 40 країн. У конкурсну програму ОМКФ-2011 увійшли 14 фільмів з усього світу: від Гонконгу і Уругваю до країн Скандинавії та Східної Європи. Серед них - любовні історії, чорні комедії, соціальні сатири, саркастичні драми, цинічні мелодрами і інші жанри з концептуальним почуттям гумору.

27.07.2011
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах