Відбулась церемонія нагородження переможців Премії PinchukArtCentre


Артем Волокітін

Відбулась церемонія нагородження переможців Премії PinchukArtCentre — премії сучасного мистецтва, яка присуджується молодим українським художникам віком до 35 років. Її метою є підтримка і розвиток нового покоління молодих українських художників.

Міжнародне журі, до складу якого увійшли відомі експерти провідних арт-інституцій, включаючи Франческо Бонамі (Італія), Удо Кіттелмана (Німеччина), Джесіку Морган (Великобританія) та українські художники Сергій Братков та Борис Михайлов, обирали володарів головної та двох спеціальних премій з-поміж 20 претендентів.

Головну премію — 100 000 гривень отримав харків’янин Артем Волокітін, який запропонував на широкий суд живописні роботи з серій «Підлітки» та «Герой». Нагороду художнику вручив патрон Премії — британський художник Деміен Хьорст.

Артем Волокітін

Артем Волокітін. Із сереї «Підлітки»

Дві спеціальні премії — по 25 000 грн. кожна — дістались Олексію Салманову та Маші Шубіній.

Крім того, володарі Головної та двох спеціальних премій, крім грошової нагороди, отримають можливість пройти стажування протягом місяця у майстернях всесвітньовідомих митців: Андреаса Серрано (Andreas Serrano ) в Нью-Йорку, Олафура Еліассона (Olafur Eliasson) в Берліні, Ентоні Гормлі (Antony Gormley) в Лондоні.

Приз громадськості у розмірі 10 000 грн. отримала група BLUEMOLOKO з роботами «Укрлінія» та «Острови». Володаря цієї нагороди було визначено голосуванням відвідувачів виставки 20 номінантів у PinchukArtCentre з 29 жовтня до 29 листопада 2009. В якості спеціального гостя, який вручив приз, був запрошений Володимир Кличко.

Премія задає нові високі стандарти в українському сучасному мистецтві. Підтвердженням цього стали відкрита демократична процедура участі, кількість отриманих заявок, проведена на високому рівні цікава та різностороння виставка 20 номінантів, залучення визнаних у світі експертів та митців в якості членів журі та підтримка таких видатних художників як Деміен Хьорст. Визнання художників, сама нагорода та можливість стажування в майстернях провідних художників сучасності для молодих українців — ще одне свідчення важливого внеску у постійний розвиток українського сучасного мистецтва, який робить PinchukArtCentre.

Виставка 20 номінантів на отримання Премії PinchukArtCentre, де можна ознайомитись з роботами переможців, триватиме до 20 грудня 2009 року.

В інтернеті переглянути роботи можна на сторінці арт-центру.07.12.2009
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах