"Парфуми" незабаром з'являться на великому екрані


14 вересня в Німеччині відбудеться довгоочікувана прем'єра фільму «Парфуми» - екранізації найвдалішого німецького бестселера останніх десятиліть.


Автор роману Патрік Зюскінд (Patrick Süskind), як і багато геніїв, виявився людиною складною. Він навідріз відмовляється від спілкування з пресою, і заборонив матері та братові давати інтерв'ю. Пропозиції про продаж прав на екранізацію «Парфум» стали поступати відразу ж після виходу книги в світ у 1985 році. Повна назва, перекладеного 42 мовами, роману - «Парфуми. Історія одного вбивці» («Das Parfüm. Die Geschichte eines Mörders»). Критики «Нью-Йорк Таймс» оголосили твір Зюскінда романом 1986 року. Американська група «Нірвана» присвятила цьому твору пісню «Scentless Apprentice», написану Куртом Кобейном.

Про готовність зняти фільм в різний час говорили Мартін Скорсезе, Тім Бартон, Жан-Пьер Жене, Стівен Спілберг, Іштван Сабо, Мілош Форман, Роман Поланськи, Фолькер Шлендорф та інші. Проте автор боявся, що його задум ці режисери зіпсують і перекрутять. Зюскінд бачив режисером свого твору тільки Стенлі Кубрика. Після смерті американського метра в березні 1999 року, Патрік махнув на все рукою.

Кіномагнат Бернд Айхингер (Bernd Eichinger) за рекордну суму в 10 мільйонів євро придбав права на екранізацію для компаній «Constantin Film» (частка участі 60%) , «Castelao Productions» (20%) і «Nouvelles Editions de Films» (20%). Спочатку мюнхенський продюсер - на його рахунку екранізація «Ім'я троянди» Умберто Еко і фільм про останні дні Гітлера «Бункер» («Der Untergang») - планував призначити режисером Рідлі Скотта («Ганнібал» і «Гладіатор»). Бюджет фільму склав 50 мільйонів євро.

У 2004 році продюсер зупинив свій вибір на режисерові з Вупперталя Тому Тикверу (Tom Tykwer) глядач пам'ятає за картинами «Біжи, Лола, біжи» (1998), «Принцеса і воїн» (2000) та «Небеса» (2002). До зйомок приступили 12 липня минулого року. Місцем зйомки вибрали французький Прованс та іспанську Барселону, частину зйомок робили на кіностудії в Мюнхені.

На головну роль Жана-Батиста Гренуя (Jean-Baptiste Grenouille) хотіли запросити Леонардо Ді Капріо і Джоні Деппа. Говорили, що на роль парфумера-вбивці готують Орландо Блума (ельфа Леголаса з трилогії «Володар перснів»). Із Блумом новий режисер не порозумівся.

- Постановка фільмів, не є моєю сильною стороною, - говорить Бернд Айхінгер, - особливо тих, які повинні тримати глядача в напрузі. Виходячи зі всієї сукупної складності тематики твору, я узяв собі в напарники Тома, разом із яким написали сценарій. Ми відмінно доповнюємо один одного. Інсценування - це його ремесло.

Чому один з найбільших німецьких продюсерів зробив ставку саме на Тиквері? На це питання Айхінгер відповів так: «Том робить дуже видовищні фільми, крім того, вони ще і тримають глядача в напрузі. Проблема з іншими режисерами в тому, що я не міг зрозуміти, який фільм вони збираються знімати. Вони знаходили сюжет таким, що захоплює, але у мене закрадалася підозра, що всі вони збираються робити ставку на звичайний трилер. Том і я із самого початку виходили з пріоритету психології головного персонажа і, перш за все, розробляли саме цю лінію».

Режисер запропонував головну роль відносно маловідомому акторові Бену Уішоу (Ben Whishaw - «Мій брат Том»). Айхінгер і Тиквер переконалися в його таланті, подивившись як він грає роль Гамлета в лондонському Old Vic Theatre. На роль вчителя Грінуя - парфумера Джузеппе Бальдіні (Giuseppe Baldini) запрошений Дастін Гоффман (Dustin Hoffman). Актор Алан Рікман (Alan Rickman), знайомий нам за екранізаціями романів про Гаррі Поттера, зіграє антипода головного героя.

З авторами сценарію теж було не просто. Спочатку запросили Каролін Томпсон (Caroline Thompson). У результаті остаточний варіант написав Айхінгер із Тіквером, за участю сценариста Ендрю Біркіна (Andrew Birkin), який також працював над сценарієм «Ім'я троянди».

На початку травня в Мюнхені влаштували пробний показ для публіки. Фільм ще не був повністю готовий - доводили до пуття спецефекти. Думки, звичайно, розділилися на діаметрально протилежні. Один із туроператорів вже почав практикувати 3-х денні тури до Провансу, місцями дії роману.

Джерело: pravda.ru


18.11.2006
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах