5 вересня відбудеться перша у світі презентація видання найтривалішого листування Пауля Целана


5 вересня 2010 року о 11.00 у рамках Міжнародного поетичного фестивалю «MERIDIAN CZERNOWITZ» відбудеться перша у світі презентація видання листування Пауля Целана і Густава Хомеда "Пауль Целан і Ґустав Хомед: "Мені потрібні Твої листи". Книжку представить Барбара Відеманн, яка разом із  Юрґеном Кьохельом упорядкувала видання. 
 
У 1938 р. Целан, перебуваючи у м. Тур (Франція), написав довгого листа своєму шкільному товаришеві Густавові Хомеду у Чернівці. Так розпочалося найдовше Целанове листування, яке тривало до 1970 року. У фінальній кореспонденції,  написаній  Целан відтворює свою сповнену відчаю ситуацію і водночас ще раз формулює важливі позиції своєї пізньої поетики. Із листів Хомеда ми, в свою чергу, довідуємося не тільки про долю Целанових друзів, що залишилися в радянських Чернівцях, але й про шлях солдата Червоної армії, котрий на власні очі бачив Освєнцім та обвуглений труп Ґеббельса в підкореному Берліні й котрий як перекладач брав участь у Нюрнберзькому процесі.
 
Видання цих листів з післямовою й коментарем робить зримим близький, довірливий і тривалий зв’язок на фоні катастрофічного ХХ століття. Листування є свідченням довгочасної дружби й одним з найважливіших документів останніх місяців життя Пауля Целана.
 
Захід відбудеться у Червоній залі Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича (вул. Коцюбинського, 2). Вхід вільний.
 

13.07.2010
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах