15 лютого у Києві відкриється виставка Йонаса Кальвяліса «Дюни»


15 лютого у галереї «Камера» відбудеться відкриття виставки фотографій класика відомої «литовської школи» Йонаса Кальвяліса «Дюни». Виставка триватиме до 24 лютого. Організатор - культурний фотографічний центр PhotoCULT, виставка проходить за сприяння Посольства Литовської Республіки в Україні.
 
До уваги глядача буде представлена колекція вінтажних авторських відбитків, створених у 70-80-х роках минулого століття.
 
Про виставку:
Мить спокою живої природи – розгадка багатьох художніх композицій Йонаса Кальвяліса. Виставка «Дюни» стала збором таких тихих митей. У піщаних пейзажах все завмирає всередині кадру. Пісок не повзе, не сиплеться у нас на очах. Він вже обсипався, можливо, тільки що, у попередню мить, можливо, у наступну з'явиться ще один струмок, але якщо він і з’явиться, то напевно ненадовго. Сам вітер, здається, завмер на потрібну майстру соту чи тисячну долю секунди. 
 
А між тим варто тільки придивитись – і починаєш розуміти, який же це тривожний, неспокійний спокій!
Масштаби часто зміщенні: чи то здалеку відбиті наслідки гігантської гірської катастрофи, чи то впритул і ширококутним об’єктивом – зняті пташині сліди та розриви підсохлої піщаної кори. 
         
Деталь сперечається з цілим: листок подорожника в кутку кадру розвінчує схил, що здавався ланцюгом гірських кряжів, дві точки, розшифровані як людські фігури, демаскують іграшковий, ляльковий рельєф, – виявляється, ми бачимо його не в мікроскоп, а у підзорну трубу. 
Мале тягається з кремезним, частини та ціле виступають у небаченому відношенні, мить повного спокою начинена драматичними проявами реального життя. 
Так відкривається зв'язок речей, про який ми не здогадувались…
 
 
 
Про автора:
Йонас Кальвяліс народився в 1925 році в Кіконаї (Литва). У 1958 закінчив Каунаський коледж сільського господарства, працював в управлінні водними ресурсами проектного інституту. В 1965 році приймав участь у виставці «Наша природа» і був запрошений до Каунаського клубу фотографії. З 1970 року був у складі Спілки фотохудожників Литви. Помер у 1987 році в Каунасі. 
 
Основні фотографічні цикли: «Ліс» (1968-1984) і «Дюни» (1973-1985).
Учасник персональних і групових виставок у Литві, Латвії, Естонії, Білорусії, Болгарії, Росії, Нідерландів, Франції, Великобританії та ін.
 
Роботи знаходяться у приватних і музейних колекціях.
 

 
Відкриття: 15 лютого о 19:00.
Час роботи: кожного дня з 15:00 до 19:00. Вівторок – вихідний. 
Місце проведення виставки: Галерея «Камера», Київ, вул. Прорізна, 22, тел..: 44 279 5070,  www.fotogaidai.org 

14.02.2013
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах