Пабло Пікассо визнано найкращим митцем ХХ століття


Пабло Пікассо

Британське видання The Times і галерея Саачі склали список із 200 митців, які жили в період з початку XX століття до наших днів.

Читачі газети протягом 16 тижнів називали художників, фотографів, інсталяторів, яких вони вважають найкращими. У результаті перше місце, набравши 21587 голосів, посів іспанський художник Пабло Пікассо.

Друге місце було віддане французькому імпресіоністові Полю Сезанну, третім читачі вибрали основоположника модерна австрійського живопису Густава Клімта. У першій десятці також фігурують два французькі імпресіоністи Клод Моне та Анрі Матісс, Марсель Дюшан, відомий зокрема своєю скандальною інсталяцією з пісуаром, а також американський художник Джексон Поллок.

Десятку закривають легенда поп-арту Енді Уорхол, представник абстрактного експресіонізму Віллем де Кунінг і відомий модерніст Піт Мондріан.

95-м в списку відмічений українсько-американський художник і скульптор Олександр Архипенко, роботи якого представлені практично у всіх найбільших музеях світу. 135-е місце посів один з основоположників конструктивізму Олександр Родченко.

Двадцятка кращих художників XX і початку XXI століття:

1. Пабло Пікассо
2. Поль Сезанн
3. Густав Клімт
4. Клод Моне
5. Марсель Дюшан
6. Анрі Матісс
7. Джексон Поллок
8. Енді Уорхол
9. Віллем де Кунінг
10. Піт Мондріан
11. Поль Гоген
12. Френсіс Бекон
13. Роберт Раушенберг
14. Жорж Брак
15. Васілій Кандінській
16. Константин Бранкузі
17. Казімір Малевич
18. Джаспер Джонс
19. Фріда Кало
20. Мартін Кіппенбергер


09.06.2009
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах