У Києві підпалили арт-центр «Я Галерея» Павла Гудімова


Сьогодні о 03:00 було підпалено арт-центр Павла Гудімова «Я Галерея».

«Сьогодні о третій годині ночі стався виключно неприємний і навіть знаковий інцидент. Був підпалено арт-центр, який активно займається сучасним мистецтвом, кураторської, освітньою діяльністю. Були нанесені серйозні матеріальні збитки », - коментує Гудімов, який є куратором і власником арт-центру.

Там минулої п’ятниці в рамках фестивалю «Остання Барикада» відбулася дискусія (зокрема за участі п. Марії Маєрчик і редактора «Критики» Андрія Мокроусова, видавця антології «120 сторінок Содому») про гомофобію, нетерпимість і толерантність в українському суспільстві.

«Тоді ж, у п’ятницю, після дискусії, вочевидь, ті самі «тризубівці» (а може і «свободівці»), які напередодні намагалися зірвати презентацію антології в книгарні «Є», вже було вчинили певний погром, що його сьогодні завершено в такий спосіб», - коментує Андрій Мокроусов.

«Адже, в якомусь сенсі, подія, що сталася сьогодні вночі, - символічне. Тому що з культурними центрами боротися легко. Важко робити справу, якою опікуються арт-центри: роз'яснювати, як важливо бути тут і зараз. Безперечно, такі інциденти як сьогоднішній створюють велику небезпеку. Але обіцяю одне: ми обов'язково відкриємося після ремонту. Будемо працювати. Будемо відкривати виставки. Будемо показувати фільми. Будемо проводити майстер-класи », - сказав Гудімов.

UPD: Завтра о 14.00 на місці пожежі (арт-центр «Я Галерея», Волоська 55/57) відбудеться прес-конференція на тему «Обережно: займатися культурою в Україні небезпечно!».фото: yagallery.com.ua


30.09.2009
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах