19 листопада в Києві відбудеться відкриття фотовиставки литовської фотографії "Pinhole LT"


19 листопада о 19:00 в Галереї РА (за адресою Б. Хмельницького, 32) відбудеться відкриття фотовиставки литовської фотографії "Pinhole LT". Виставка триватиме до 30 листопада.
 
20 листопада (субота) о 13:00 відбудеться безкоштовний майстер-клас.
Попередня реєстрація на на е-mail: kfc.classes@gmail.com  або за тел. 235 36 19
 
Куратори: Eglė Deltuvaitė, Gytis Skudžinskas
Організатори: Culture Menu
 
Автори:
 
Arūnas Kulikauskas
Darius Kuzmickas
Giedrius Petrauskas
Jurgita Remeikytė
Petras Saulėnas
Gytis Skudžinskas
Gintautas Trimakas and Vytautas Razma
Arturas Valiauga
 
Як незручно і ірраціонально виглядає життя через об’єктив pinhole з точки зору більшості сьогоднішніх глядачі, які завжди поспішають, але ніколи не встигають. Рinhole фотографія позбавляє наше повсякденне життя однєї з головних «переваг»: поспіху та інерції. Рinhole фотографія – протилежність всьому, до чого ми звикли сьогодні. Ніщо не відбувається механічно – потрібно терпіння, не можна просто подивитися – потрібно бачити. Рinhole фотографія завжди рухається проти течії, розмірковуючи про світло і час.
 
Захоплення зображення через отвір вимагає ідентифікації з навколишнім простором. Втручання чужорідного тіла в ньому, фактично дезавуює необхідний медитативний аспект, який є важливим  як дихання в цьому процесі. Останній знаходиться у владі людини і апарату, а не програмного забезпечення – керований, але ніколи не контролюється. Людина залежить від апарату, і навпаки. Апарат стає розширенням людського – іншими словами, третє око. Таким чином, це не інструмент, а персоніфіковане альтер-его, яке виробляє відчуття зі світла і часу.
 
Рinhole фотографія кепкує з успіху. Цього поняття просто не існує в її вимірі. Ви можете оцінювати, вимірювати, прогнозувати, але відчуття, які проходять крізь апарат, ніколи не залежать від розрахунків. Для рinhole факт фотографування важливіший за зображення, свідоме фіксування емоцій переважає над фіксуванням суб’єкту. Реальність і переконливість зображення залежить від симбіотичного зв’язку між людиною і апаратом.
 
Фіксування світла у розтягнутому часі, що є сутністю рinhole фотографії, неминуче додає певну містику в образ. Він має особливу ауру, що наділяє його двозначним статусом. Здається, що рinhole камери були винайдені в спробах довести існування диявола з поважної причини.
 
Рinhole фотографія є єдиною філософією бачення світу, а інколи, і стилем життя.
 
Ті, знімають рinhole, одержимі фотографічним мисленням. Вони естети фотографії – або, можливо, аскети? Вони всі об’єднані відповідальністю і рефлективним підходом до фотографії і навколишнього середовища. Можливо, вони – єдині, хто в змозі споглядати світ через отвір pinhole під будь-яким кутом.
 
Рinhole фотографія, звісно, не може зупитини мить. Єдине, що рinhole може зупинити – це Ви, Ваші сповільнені думки і життєвий досвід. Рinhole фотографія є ключем до творчих роздумів про реальність.

За інформацією: kievfotocom.com


18.11.2010
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах