Після концерту Бйорк Китай вирішив стежити за поведінкою іноземних артистів


Бйорк

Китай заявив про намір ввести жорсткі правила для зарубіжних поп- і рок-виконавців, які приїздять до країни на гастролі, повідомляє Бі-Бі-Сі.

Приводом для заяви китайських чиновників стала поведінка знаменитої співачки Бйорк, яка на своєму концерті в Шанхаї під час виконання пісні Declare Independence кілька разів прокричала: "Тибет, Тибет!".

Обговорення теми незалежності Тибету вважається табу в Китаї, який управляє Тибетом з 1950 року і вважає його невід'ємною частиною країни. Духовний лідер Тибету Далай-Лама, що живе в еміграції, для китайської влади є небезпечним сепаратистом.

Після виступу Бйорк міністр культури Китаю заявив, що співачка "порушила закони Китаю і вразила почуття китайського народу". Чиновник закликав ввести обмеження щодо західних поп і рок-зірок, які приїздять до країни з гастролями.

"Надалі ми посилимо контроль над іноземними артистами, які виступають у Китаї, щоб запобігти виникненню подібних ситуацій в майбутньому", - йдеться в заяві міністерства культури Китаю. В документі вказується, що жодна країна в світі не визнає незалежність Тибету. "Ми не потерпимо ніяких спроб відокремити Тибет від Китаю, і артистів, які навмисно намагаються це зробити, ми приймати більше не маємо наміру", - попереджає міністерство.

Про епізод під час концерту Бйорк в Шанхаї китайські ЗМІ не повідомляли.

Як підтвердила агентству France Press представниця китайського міністерства культури, Бйорк може бути заборонено виступати в Китаї, якщо співачка ще раз спробує повторити на концертах те, що вона зробила в Шанхаї.

Сама знаменита ісландська співачка після реакції китайської влади на її концерт заявила, що є "не політиком, а в першу і в останню чергу музикантом".

"Я вважаю своїм обов'язком виражати весь спектр людських емоцій", - сказала Бйорк.

У повідомленні на своєму сайті співачка визнала, що пісня Declare Independence від початку не мала ніякого політичного підтексту, і поштовхом до її створення були особисті переживання.

"Але те, що тепер пісню почули і в ширшому контексті як голос пригноблюваного народу, мене радує ще більше", - заявила Бйорк.

Виконавиця не один раз використовувала композицію Declare Independence, щоб підтримати борців за незалежність. Минулого місяця під час виступу в Японії Бйорк присвятила пісню сербському краю Косово, який нещодавно в односторонньому порядку оголосив незалежність.

Declare Independence використовувалася під час кампанії за незалежність Гренландії і Фарерських островів, що входять до складу Данії.

Джерело: Newsru.ua


09.03.2008
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах