7 грудня відбудеться відкриття виставки «Плюс 1°С»: кліматичні зміни мовою карикатуристів України і Швеції


 
  
  
«Плюс 1°С» – міжнародний проект Шведського інституту, покликаний привернути увагу до проблеми кліматичних змін на планеті, продовжує свій тур Україною. Після Дніпропетровська і Донецька виставка відкривається в Києві.
 
Перша, виставкова частина проекту основана на творах 5 шведських і 3 спеціально запрошених українських карикатуристів. Загалом на виставці буде презентовано 24 роботи, що ілюструють  ставлення художників до проблеми погіршення екологічної ситуації на Землі.
  
Ініційована Шведським інститутом після Копенгагенської конференції щодо змін клімату (грудень 2009), виставка “Facing the Climate”(оригінальна назва мандрівного проекту) стала виразником активної позиції Швеції з питань зміни клімату та довкілля. Тоді 25 скандинавських карикатуристів представили свої влучні та тривожні рефлексії на цю тему. Тепер, подорожуючи світом, вона доповнюється роботами карикатуристів відповідної країни, щоразу отримуючи широкий резонанс серед глядачів. Починаючи з вересня 2010 року виставка побувала на Балканах, в Ісландії, Малайзії, Сирії, Латвії, Росії, а кількість її відвідувачів сягнула понад 40 тисяч.
 
Іншою складовою проекту є його освітня частина, що познайомить слухача з карикатурою як мистецтвом виразного метафоричного жесту, ідеального медіа для реагування на такі нагальні питання сучасності, якими є проблеми кліматичних змін.
 
7 грудня, середа, 18:00 – відкриття виставки 
  
Центр візуальної культури НаУКМА
(вул. Сковороди, 2, перший поверх Староакадемічного корпусу)
 
Виставка триватиме з 8 по 24 грудня  2011
 
 
ПОДІЇ В РАМКАХ ПРОЕКТУ:
 
8 грудня, четвер, 16.00
Майстер-клас Маґнуса Барда «Намалюй зміни: політична карикатура в Швеції»    
Маґнус Бард – знаний шведський карикатурист, автор політичних карикатур у найбільшій ранковій газеті Швеції “Dagens Nyheter”, багатьох журнальних та книжкових ілюстрацій. Під час зустрічі у Києві Маґнус Бард розповість про свою роботу в жанрі політичної карикатури, про створення ілюстрацій до унікальної серії статей на тему кліматичних змін, опублікованих в газеті “Dagens Nyheter”, а також про загальні тенденції та особливості шведської карикатури.
Майстер-клас передбачає практичну складову, коли всі присутні матимуть можливість створити власні малюнки на важливу для них тему та подискутувати щодо місії карикатури в цілому.
  
14 грудня, середа, 15.30
Семінар «Екологічний стиль життя. +1»
Зустріч розпочнеться з екскурсії по виставці «Плюс 1°С», що познайомить слухачів з карикатурою як видом мистецтва, здатного швидко та гостро реагувати на такі нагальні питання сучасності, якими є проблеми кліматичних змін. Під час семінару учасники дізнаються, чого їм особисто чекати від глобальних змін клімату? Який їхній персональний екологічний слід? Чи можуть дії однієї людини істотно вплинути на довкілля? Які 4 кроки слід зробити насамперед, щоб жити екологічніше? 
Семінар включатиме спеціально підібрану цікаву інформацію, відео-ролики, подарунки. Розрахований на підліткову і молодіжну аудиторії віком від 13 років.
Спікери: Інна Дацюк, координаторка проектів, екоклуб «Зелена хвиля»; Юлія Маклюк,  координаторка проекту «КліматІнфо». 
Організатори – «Український екологічний клуб «Зелена хвиля», Інформаційний центр зі зміни клімату «КліматІнфо».
  
17 грудня, субота, 15.00
Дискусійний клуб «”Екологія Свободи” та витоки глобальної екологічної кризи»
Презентація перекладу та обговорення фундаментальної соціально-філософської праці Мюррея Букчина «Екологія Свободи». 
Мюррей Букчин – засновник соціальної екології та Інституту cоціальної tкології (Ветмонт, США).
Теми для обговорення:
• соціальні, антропологічні та філософські корені глобальної екологічної кризи;
• чи є домінування людини над природою результатом домінування людини над людиною?
• як дійсно вільне, засноване на екологічних принципах суспільство, зможе стати зв’язуючою ланкою у відносинах між людством та природою?
• як саме може виглядати екологічне суспільство?
Переклад та підготовка дискусії: Надія Шевченко, експертка з питань екологічного менеджменту, випускниця Інституту соціальної екології; Ольга Ігнатенко – експертка з питань стійкого виробництва та споживання.
Організатор – Інформаційний центр «Зелене досьє».
  
Зустрічі відбудуться в просторі роботи виставки у Центрі візуальної культури НаУКМА за адресою: вул. Сковороди, 2, перший поверх Староакадемічного корпусу.
  
РЕЄСТРАЦІЯ є обов'язковою. Зареєструйтесь за мейлом art@cca.kiev.ua або телефоном 044 501 94 61 у координатора проектів Людмили Скринникової.

07.12.2011
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах