Поляки вирішать долю Ісуса Христа за допомогою sms


Польські католики протестують проти нового вуличного спектаклю про Ісуса Христа, долю якого глядачі повинні будуть вирішити СМС-голосуванням, пише "Газета Виборча".

Спектакль "Superstar with Jesus Christ" за мотивами мюзиклу "Ісус Христос - суперзірка" буде організовано на головному майдані польського міста Бидгоща наступного року 8 квітня у страсний тиждень. Прослуховування претендентів на виконання головних ролей пройшло в минулу середу у приміщенні місцевого Емпіку.

Рок-опера "Ісус Христос - суперзірка", вперше показана на бродвейській сцені в 1971 році, є сучасною інтерпретацією біблейської історії про Христа й охоплює період від в'їзду Ісуса до Єрусалиму до його страти на Голгофі.

Проте постановники польського спектаклю вирішили ще більше "усучаснити" мюзикл, не лише одягнувши головного дійового героя Ісуса в джинси, а Марію Магдалину в міні-спідницю, але й віддавши жінці роль римського правителя Іудеї Понтія Пілата. Найрізкішу критику викликало ще одне нововведення, привнесене постановниками, які запропонували глядачам вирішити за допомогою СМС-голосування, чи "потрібно розіпнути Христа" у фіналі вистави.

"Це наша спроба відповісти на питання, що б було, якби суд над Ісусом проходив тут. Ми живемо в суспільстві, яке постійно твердить, що не голосувало за вибраного президента або переможців популярних розважальних передач. Якщо ніхто не голосував, то чому вони виграли? Це (спектакль) соціологічний експеримент", - говорить Якуб Яворськи, співавтор нового мюзиклу.

Польські католицькі організації, у свою чергу, висловили протест проти цієї ідеї й назвали її "судом над Богом". Так, католицька організація Unum Principium і портал Propolonia закликали всіх польських католиків до загального протесту. У листі, адресованому президентові країни і голові Куявско-поморского воєводства, вони просять відмовити спектаклю в допомозі та у фінансуванні з державного бюджету.

"Публічні заяви авторів мюзиклу та явні елементи його сценарію кажуть про те, що спектакль може образити наші релігійні почуття", - йдеться у листі. На думку польських священиків, подібну виставу не можна назвати "мистецтвом". "Це схоже на провокацію... Вистава буде насмішкою над найбільшим християнським таїнством", - каже керівник єпархії в Бидгощі Лех Билицьки.

У свою чергу, Яворськи наполягає на тому, що спектакль не має мети "переписати" біблейську оповідь про Христа. "Моє мистецтво не профанація і не забава. Воно повинне змусити думати не про релігію, а про суспільство, в якому ми живемо", - захищається Яворськи.

Тим часом, поки між постановниками і католиками розгорається справжній скандал, підготовка до спектаклю триває, проходять кастінги, в майбутнього мюзиклу з'являються шанувальники.

На думку соціологів, сама поява цього спектаклю каже про зміни, що відбуваються в традиційно католицькому польському суспільстві. "Ще десять років тому така вистава в Польщі була б абсолютно неможливою. На Заході ж такі явища не викликають скандалу. Відбувається інтеграція Польщі зі старою Європою, і до нас приходять не тільки нові тренди, але й інші норми і цінності", - зазначає соціолог Міхал Чихорацьки.

За матеріалами: NEWSru.ua, Газета Виборча


22.11.2008
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах