У Швеції помер класик світового кіна, режисер Інґмар Берґман


Інґмар Берґман

У Швеції у віці 89 років помер класик світового кіна, шведський режисер Інґмар Берґман, повідомляють шведські ЗМІ. Він був одним з найбільших діячів кіно XX століття.

Кінорежисер помер у себе удома, на острові Фаро, повідомляє Associated Press із посиланням на його дочку Єву. За її словами, "батько пішов спокійно і безболісно".

Берґман був дев'ятикратним лауреатом премії "Оскар", тоді як його фільми удостоювалися цієї нагороди тричі як кращі іноземні картини. За своє життя режисер зняв близько 50 фільмів.

Режисер був одружений п'ять разів, останньою його дружиною була Інґрід фон Розен. Крім того, він є батьком восьми дітей, а про одну зі своїх дочок він дізнався тільки тоді, коли їй виповнилося 22 року, повідомляє телеканал ВВС. Недивно, що в його картинах стосунки між одруженими парами часто виходять на перший план.

У світовій культурі другої половини XX століття Інґмар Берґман зайняв таке ж місце, яке на початку сторіччя займав Авґуст Стріндберґ, а ні до, ні після — жоден швед. Серед сучасників-кінематографістів тільки Федеріко Фелліні міг конкурувати з ним за інтелектуальною і творчою потужністю. Якось Анджей Вайда, один із режисерів, найбільш цінованих Бергманом, не без гіркоти позначив різницю між ними: шведський режисер зробив головними персонажами своїх фільмів чоловіка і жінку, а не улана і панночку, як його польський колега. Спочатку перша, а потім друга світова війна розділили долю Європи навпіл, залишивши Східній народні трагедії, а Західній — екзистенціальні драми. Інґмар Берґман, знаходячись осторонь, на нейтральній смузі, першим виявив хвору підсвідомість післявоєнної Європи.

Берґман був, "ймовірно, найбільшим кінорежисером, що враховував (у своїй роботі) буквально все", заявляв його колега Вуді Аллен на 70-річному ювілеї режисера в 1988 році. Своїм вчителем Берґмана вважали Андрій Тарковський і Роберт Олтман.

Дата похоронів кінорежисера поки не визначена, повідомляється лише, що вони відбудуться у вузькому сімейному колі.

Фото: Bengt Wanselius


31.07.2007
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах