В Італії помер кінорежисер Мікеланджело Антоніоні


Мікеланджело Антоніоні

На 95-у році життя помер відомий італійський кінорежисер Мікеланджело Антоніоні. Як повідомляє агентство ANSA, режисер помер у своєму будинку в понеділок увечері.

Мікеланджело Антоніоні народився 29 вересня 1912 року в провінції Феррарі (Італія), у родині середнього достатку.

У Болоньї закінчив Вищу школу економіки і комерції, одночасно малював, а також писав критичні статті для місцевої газети. У 1939 році Антоніноні приїхав у Рим, співпрацював з журналами Cinema і Bianco e nero, навчався режисерської майстерності в кіношколі.

Режисерським дебютом Антоніоні стала документальна стрічка Люди з ріки По (початий у 1943, закінчений у 1947 роках), перший його ігровий фільм - Хроніка однієї любові, що вийшов у 1950 році. Потім він зняв ще кілька стрічок, котрі принесли йому популярність - Дама без камелій, Подруги, Лемент.

Визнання ж і широка популярність прийшли до режисера в 1960-х роках, після фільмів Пригода, Ніч, Затьмарення, Червона пустеля. На хвилі цього успіху Антоніоні поставив у 1966 році у Великобританії фільм Блоу-ап (Фотозбільшення), відзначений головним призом Канського кінофестивалю.

Інтерес глядачів і критики викликали його стрічки Забрійскі-пойнт (1970) і Професія: репортер (1975). Однієї з останніх робіт Мікеланджело Антоніоні, названого французькою критикою "поетом відчуження і некомунікабельності", стала стрічка За хмарами - чотири драматичні новели, зняті режисером за своєю книгою книзі. У роботі над цим фільмом також взяв участь Вім Вендерс.

За матеріалами: Газета.Ru


31.07.2007
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах