Помер Селінджер


Джером Девід Селінджер


Джером Девід Селінджер (J. D. Salinger), письменник, який своєю книжкою шокував одне покоління і надихнув інше, помер 27 січня у власному домі в Нью-Гемпширі, у віці 91.

Письменник, який уникав публічності і не публікував свої роботи за останні 45 років, був творцем Голдена Колфілда, правопорушника, відчуженого антигероя роману "Над прірвою в житі". Книжка стала настільною для багатьох поколінь підлітків після опублікування у 1951 році. Вона отримала високу оцінку від Нью-Йорк Таймс як "надзвичайно блискучий перший роман", проте неоднозначно була сприйнята «дорослою» публікою. Хоча деякі шкільні ради зробили книжку обов’язковою для прочитання, інші, під тиском батьківських громад, заборонили її за часте вживання лайливих слів і поганий вплив на підлітків. Через чотири роки після публікації роману, Селінджер висловив розчарування тим, що роман, як він зізнався, був заснований на його власному вихованні, зустріли з неприязню.

Селінджер опублікував інші книги, у тому числі «Девять історій» і «Френні і Зуї», перш ніж він став майже повним відлюдником. Його останньою опублікованою роботою став твір «16-й день Хепворта, 1924», надрукований у журналі New Yorker у 1965 році.

Десять років тому було виявлено, що Селінджер мав таємний сховок, де було близько 15 романів, які ніколи не були опубліковані. У своєму останньому інтерв'ю, в 1980 році, він сказав, що він пише тільки для себе. У 1986 році Селінджер виграв судову заборону проти публікації збірки його листів. У ході розгляду справи, яку проводив Верховний суд США, його запитали, над чим він працював протягом попередніх 20 років. "Всього лише художній твір", - сказав він. - "Ось і все. Це єдине, що я можу сказати про це... Це майже неможливо описати. Я працюю із персонажами, і як вони розвиваються, я просто відступаю від них".

Літературний агент Селінджера Філліс Вестберг учора відмовився від коментарів про існуючі романи і чи можуть вони бути опубліковані.


29.01.2010
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах