Помер шведський кінооператор Свен Нюквіст


Шведський кінооператор Свен Нюквіст (Sven Nykvist) помер у Стокгольмі на 84-му році життя. За своє життя він зняв близько 120 картин, працюючи з найбільшими європейськими і голлівудськими режисерами - від Інгмара Бергмана до Нори Ефрон. Про його смерть повідомила лондонська газета The Times.

Нюквіст народився в 1922 році в сім'ї шведських місіонерів, що працювали в Конго. Велику частину дитинства він провів в Стокгольмі і там же купив собі першу восьмиміліметрову камеру. В кінці 1940-х початків працювати помічником оператора на знімальному майданчику і якийсь час був перекладачем на римській кіностудії Cinecitta. Завдяки щасливому випадку в 1953 році йому вдалося отримати місце оператора на зйомках стрічки Інгмара Бергмана "Gycklarnas afton" ("Вечір блазнів"), і з цього фільму почалася їх багаторічна співпраця: разом вони зняли більше двадцяти картин для кіно і телебачення. За дві з них - "Шепоти і крики" і "Фані та Олександр" - Нюквіст отримав премії "Оскар".

Свен Нюквіст був одним з найвідоміших операторів у світі, з ним любили працювати багато великих режисерів. З Андрієм Тарковським він зробив картину "Жертвопринесення", з Луї Малем - "Чорний місяць" і "Чарівне дитя", з Романом Поланськи - "Мешканця", з Бобом Рафельсоном - "Листоноша завжди дзвонить двічі", з Бобом Фоссом - "Зірку-80", з Фолькером Шлендорфом - "Любов Свана". Також Нюквіст працював з Лассе Хальстремом ("Що гризе Гілберта Грейпа" і "Є про що поговорити"), з Норою Ефрон ("Несплячі в Сіеттлі" і "Абсолютно божевільний"), Філіпом Кауфманом ("Нестерпна легкість буття"), Вуді Алленом ("Інша жінка" і "Злочини і провина").

Один з небагатьох режисерських дослідів Нюквіста - картина "Oxen" ("Бики", 1991) - принесла йому номінацію на премію "Оскар" в категорії "Кращий фільм іноземною мовою".За матеріалами: lenta.ru, 24 ВЕРЕСНЯ 2006


19.11.2006
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах