Попит на новий роман Харукі Муракамі перевершує всі сподівання


Продаж нового роману Харукі Муракамі "1Q84" майже за два місяці після випуску перевищив 2,2 млн екземплярів. Про це повідомили у видавництві "Сінтьося", що випустив досить значний пробний наклад книги японського письменника в Токіо 27 травня цього року.

Проте попит на 1000-сторінковий двотомник перевершив всі очікування, як уточнили в "Сінтьося", кількість випущених екземплярів першого тому вже досягла 1,23 млн, а другого - 1 млн. Читачі буквально змітають "1Q84" з полиць, і зважаючи на це видавництво, не дивлячись на те, що роман і без того друкується з "безпрецедентною швидкістю", вирішило знову збільшити наклад.

Муракамі стверджує, що "1Q84" "покликаний показати хаос всього світу" і поєднує "погляди різних людей і різні історії, які зливаються в загальний потік". За його словами, роман був задуманий як свого роду відповідь на знаменитий "1984" Джордж Оруелла і багато у чому базується на процесі у справі японської екстремістської секти "АУМ Сінрікьо". Її члени вірили у чудеса і швидкий кінець світу і скоїли в ім'я цього немало злочинів, включаючи вбивства дітей і газову атаку в токійському метро. Книга Муракамі має багато планів, проте в цілому розповідає про те, як деяке ліве угрупування поступово перетворюється на фундаменталістську секту божевільних. Автор визнає, що намагався брати при цьому приклад з Федора Достоєвського.

Харукі Муракамі (яп. 村上 春樹; народився 12 січня, 1949, Кіото) — японський письменник і перекладач.

Народився Муракамі в 1949 році, в Кіото, але дитинство провів у портовому місті Кобе. Змалку читав твори англійських письменників, спілкувався з іноземцями і ще в молодості зрозумів, що японська література потребує серйозної модернізації.

Дід Муракамі Харукі — буддійский священик, утримував невеликий храм. Батько викладав у школі японську мову й літературу, а у вільний час також займався буддійським просвітництвом. Муракамі навчався за фахом "класична драма" на відділенні театральних мистецтв університету Васеда. В 1950 сім'я письменника переїхала до м. Асія - передмістя порту Кобе (префектура Хего). В 1974 році він відкрив свій джаз-бар "Пітер Кет". Одружений, дітей не має, захоплюється марафонським бігом.

На початку 1990-х вів ток-шоу для опівнічників на одному з комерційних каналів в Токіо, розмовляв про західну музику й субкультуру. Випустив кілька фотоальбомів і путівників по західній музиці, коктейлях і кулінарії. Відомий своєю колекцією з 40 тисяч джазових платівок.

У 1982 році за роман «Погоня за вівцею» Муракамі був визнаний гідним літературної премії Номі для письменників-початківців. Його наступний роман «Країна Чудес без гальм і кінець світу» одержав в 1985 році престижну премію Танідзакі. В 1996 році за книгу «Хроніки заводного птаха» письменник був нагороджений літературною премією Йоміурі.
06.08.2009
 


Коментарі: 1

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах