Прем’єра перформенсу «Курбас. Реконструкція» відбудеться на початку листопада в Києві


3 – 4 листопада в Центрі Леся Курбаса (вул. Володимирська, 23В) відбудеться прем’єра перформенсу "Курбас. Реконструкція", в постановці Лариси Венедиктової.

Курбас

З людини знімають одяг, позбавляючи її, таким чином, культурної оболонки. Вона намагається вижити у обставинах, що змінилися. У відчайдушних спробах відшукати нову ідентичність, людина втрачає грунт. Процес роз-одягання повторюється знову й знову, доводячи людську істоту до чистої екзистенції.

У перформансі використано звук старих платівок. Це грамзаписи танцювальної музики 30-40-х років, а також фрагменти композицій авангардного музиканта Томаса Брінкмана / Thomas Brinkmann.

“ТанцЛабораторіум” не використовує тіло танцівника як професійний інструмент, натомість звертається до того, що найглибше сховано у тілі – пралюдське, те що є у всьому живому і взагалі сущому – до «тіла-пам’яті».

Лесь Курбас був засновником спочатку політичного (1922—1926), а потім і філософського (1926—1933) театру в Україні. У виставах свого філософського театру «Березіль» (Харків) Курбас малює всесвіт, де головним стає особлива довіра до життя людини у всіх його суперечностях.

Багато чого з творчих пошуків Курбаса не розумілося широкими масами глядачів. Але незважаючи на несприятливу для творчості атмосферу нерозуміння, недоброзичливості, Лесь Курбас не занепадав духом, він до останньої можливості вів боротьбу з поширеними у той час тенденціями спрощенства, вульгаризації мистецтва.

Леся Курбаса було розстріляно 3 листопада 1937 року в урочищі Сандормах, Карелія. Саме там із 27 жовтня по 4 листопада було розстріляно 1111 політв'язнів – «в честь подготовки к празднованию ХХ – летия Великой Октябрьской Социалистической Революции»

тел. для довідок – 279 47 83, 8067 395 71 35. Початок о 19.00


30.10.2007
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах