Триває прийом заявок на премію імені Казимира Малевича


Премія імені Казимира Малевича, заснована у 2008 році з ініціативи Польського Інституту в партнерстві з CSM (Фундацією Центр Сучасного Мистецтва), є свідченням пам'яті та визнання Казимира Малевича – митця польського походження, котрий народився в Києві.
 
Мета премії:
- нагадати та підкреслити важливість постаті Казимира Малевича як символу світової культурної спадщини;
- звернути увагу української еліти на українське коріння поляків, котрі досягли світового визнання;
- підкреслити роль Польщі, як країни, котра відзначає творчі досягнення сучасних українських митців у контексті спільної польсько-української культурної спадщини;
- промоція та збільшення престижу сучасних митців, що народилися в Україні, а також допомога у розробленні зрозумілих критеріїв оцінювання митців, котрі творять актуальне мистецтво.
 
Премія Малевича вручається раз на два роки митцеві віком до 40 років, котрий народився в Україні, незалежно від теперышнього місця перебування, за внесок у розвиток сучасного мистецтва. Оцінюється якість, майстерність, досягнення та значущість створених робіт.
 
Обмежень щодо освіти та напрямків діяльності немає. Висунути кандидатів на нагороду можуть українські та закордонні культурні інституції, наукові центри, творчі об'єднання, галереї та музеї.
Таким чином, метою Премії ім. Малевича також є активізація міжнародної співпраці культурних інституцій.
 
Лауреатами Премії вже стали Алевтина Кахідзе (2008) і Стас Волязловський (2010).
 
Премію буде вручено міжнародним журі:
 
Стас Волязловський, лауреат Премії Малевича–2010 (Україна)
Ярослав Ґодун, директор Польського Інституту у Києві (Польща) – голова журі
Наталія Жеваго, засновниця освітньої організації "Культурний Проект" (Україна)
Фабіо Кавалуччі, директор ЦСМ «Уяздовський замок» (Польща)
Олеся Островська-Люта, куратор, голова правління CSM (Фундація Центр Сучасного Мистецтва) (Україна)
Олександр Соловйов, заступник генерального директора та головний куратор Мистецького Арсеналу (Україна)
Віта Сусак, мистецтвознавець (Україна)
Моніка Шевчик, директор галереї «Арсенал» у Бялистоку (Польща)
 
Секретар журі – Олена Зоц (Польський Інститут у Києві).
 
Аплікацію, мотивацію (до 500 слів) та комплект із 10 фотографій/репродукцій (до 10 Mb) з описом проектів (до 200 слів) надсилайте до 31 жовтня 2012 року на адресу ПІ у Києві:olena.zoc(at)instytutpolski.org з темою «MALEWICZ 2012».
 
Аплікаційна форма: http://www.polinst.kiev.ua/storage/aplikacja_malewich2012.doc 
 
Із номінованих кандидатур журі обере трьох фіналістів, імена яких буде оголошено 1 грудня 2012 року.
Вибір лауреата журі здійснить простою більшістю голосів шляхом таємного голосування, яке відбудеться напередодні Церемонії вручення Премії.
 
Урочисте нагородження відбудеться 14 грудня 2012 року в Мистецькому Арсеналі (Київ, вул. Лаврська, 10–12).
 
Лауреат Премії ім. Казимира Малевича - 2012 отримає:
- Грошову винагороду в розмірі 3000 євро (у гривневому еквіваленті) від Польського Інституту у Києві;
- Резиденцію в Центрі Сучасного Мистецтва «Замок Уяздовський» у Варшаві у 2013 році;
- Грошову винагороду в розмірі 3000 євро від освітньої організації «Культурний проект» для реалізації резиденції у ЦСМ «Уяздовський Замок»;
- Можливість проведення авторської виставки в Малій Галереї Мистецького Арсеналу в 2013 році за підтримки та в партнерстві з CSM.
Фіналісти премії (3 особи) та представники інституцій-заявників (3 особи) будуть запрошені у студійну подорож до Польщі в 2013 році.
 
В Україні народилося багато поляків, творчість яких стала частиною світового культурного надбання. Серед них письменники Станіслав Лем та Джозеф Конрад-Коженьовський, митець Казимир Малевич, танцюрист Вацлав Ніжинський, композитор Кароль Шимановський та інші. Більшість цих видатних митців не асоціюється безпосередньо ані з Польщею, ані з Україною. Створення Премії ім. Малевича – це привід нагадати про внесок поляків, які водночас є синами та доньками української землі, у формування світової культурної спадщини.
 
Казимир Малевич – художник, педагог і теоретик, чия постать є ключовою для сучасного мистецтва. Народився у польській родині в Києві, де провів багато років свого життя. Довгий час жив та працював у Росії. Став одним із засновників абстрактного живопису, а в 1915 році започаткував новий авангардний напрямок у мистецтві – супрематизм.
 
У 2010 році, за підтримки Польського Інституту у Києві та Фундації Центр Сучасного Мистецтва, була розроблена екскурсія «Київські місця Казимира Малевича».
 

28.09.2012
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах