У Лондоні відбулось вручення премій Q Award


Для рокерів Coldplay настала урожайна осінь: нову платівку гурту "Viva La Vida Or Death & All His Friends" названо "Кращим альбомом року" на церемонії вручення премій Q Awards, що відбулася 6 жовтня в Лондоні. Крім того, лондонський квартет удостоївся титулу "Кращого гурту світу", залишивши з носом Oasis, Muse, Kings Of Leon і самих Metallica.

"Я взагалі-то не вважаю, що ми такий вже кращий гурт у світі - навіть в цій залі є люди, більш гідні такого звання, - зізнався фронтмен колективу Кріс Мартін, вийшовши на сцену за нагородою. - Але поки U2 і Radiohead на канікулах, ми готові узяти на себе таку відповідальність", - передає @music.

Проте, Coldplay втратили перемогу в двох інших категоріях, в яких були заявлені: "кращим кліпом" визнано "A-punk" гурту Vampire Weekend, а "кращою композицією" визнано "Spiralling" з нового альбому Keane "Perfect Symmetry".

"Якраз ця пісня удостоїлася нищівної критики в рецензії Q Magazine, але читачі журналу вирішили інакше, за що їм величезне спасибі", - пожартував вокаліст Keane Том Чаплін. Нагадаємо, що номінанти і лауреати Q Awards визначаються голосуванням читачів журналу Q Magazine.

Сайд-проект вокаліста Arctic Monkeys Олексія Тернера The Last Shadow Puppets обійшов Vampire Weekend, Glasvegas, Fleet Foxes і The Ting Tings в категорії "кращий новачок року", а валлійська соул-виконавець Даффі (Duffy) не залишила шансів конкурентам в особі Габріелли Чилмі, Santogold і Bon Iver в номінації "прорив року". До речі, The Ting Tings взагалі залишилися без нагород на церемонії Q Awards, хоча і претендували відразу на три премії.

Статус "кращого концертного гурту" отримали Kaiser Chiefs, The Verve, які випередили, Rage Against The Machine, Nick Cave & The Bad Seeds і Kings of Leon.

Володарем спеціальної нагороди "Q Icon" став популярний в 80-х виконавець Адам Ант, а його колега Грейс Джонс (Grace Jones) удостоїлася звання "Q Idol". Ще декілька подібних "позаштатних" премій було вручено американському рок-виконавцю Джону Мелленкампу (Q Classic Songwriter), Міту Лофу (чий хіт "Bat Out Of Hell" визнано "кращою класичною композицією") і Девіду Гілмору з Pink Floyd ("За видатний внесок в розвиток британської музики"). Отриману нагороду гітарист Pink Floyd присвятив своєму колезі Ріку Райту, який помер у кінці вересня.

"Я хотів би присвятити цю нагороду Ріку Райту, моєму колезі і старому другу, з яким ми пропрацювали пліч-о-пліч понад 40 років, - сказав Гілмор. - З його відходом мені буде майже неможливо створювати ту музику, з якою нас відвіку асоціюють, тому що Рік був однією з найважливіших її складових. Він заслужив цю премію не менше, ніж я".

Одними з тріумфаторів вечора стали і культові Cocteau Twins, яким була вручена нагорода "за натхнення". "Навіть не знаю, як вам дякувати, - заявила Ліз Фрейзер. - Це взагалі перша нагорода, яку ми коли-небудь отримували в своєму житті".

Нагородою "за інновації в музиці" було відзначено британців Massive Attack, а звання "Легенди Q" удостоївся американський виконавець і актор Гленн Кемпбелл.

Список переможців Q Awards-2008:

Кращий гурт - Coldplay

Кращий концертний гурт - Kaiser Chiefs

Кращий новачок - The Last Shadow Puppets

Прорив року - Даффі

Кращий альбом - "Viva La Vida, Or Death And All His Friends" (Coldplay)

Краща пісня - "Spiralling" (Keane)

Краще відео - "A-punk" (Vampire Weekend)

Q Classic Songwriter - Джон Мелленкамп (John Mellencamp)

Q Classic Song - "Bat Out Of Hell" (Meat Loaf)

Q Inspiration - Cocteau Twins

Q Legend - Глен Кемпбелл (Glen Campbell)

Q Innovation In Sound - Massive Attack

Q Icon - Адам Ант (Adam Ant)

Q Idol - Грейс Джонс (Grace Jones)

Q Outstanding Contribution To Music - Девід Гилмор (David Gilmour).

За матеріалами: NEWSRU.ua, Q Magazine
фото: PA


08.10.2008
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах