Японські роботи дебютували на театральній сценіфото: AFP Photo/Yoshikazu Tsuno

В університетському театрі міста Осаки (Японія) поставлено перший експериментальний спектакль, в якому на сцену разом з людьми вийшли роботи. Таким чином, роботи спочатку навчилися танцювати, потім стежити за порядком у будинку, а зараз освоїли нову спеціальність: рухатися на сцені і вимовляти репліки.

Дія п'єси під назвою "Я, працівник" відбувається в недалекому майбутньому. Пара молодят обзавелася двома механічними помічниками по господарству, один із яких втрачає мотивацію до праці, скаржиться господарям на одноманітну й безглузду роботу і вступає з людьми в дискусії про сенс життя.

Драматург Орізо Хірата говорить, що його п'єса присвячена проблемам майбутніх взаємин між людьми та штучним розумом.

Поки спектакль триває лише 20 хвилин, але Хірата збирається до 2010 року написати додаткові сцени і перетворити його на стандартну театральну постановку.

У спектаклі використовуються метрові роботи-гуманоїди Wakamaru (Вакамару) - штучні сторожі та секретарі виробництва фірми Mitsubishi. Програму, необхідну для виступів на сцені, протягом двох місяців написали університетські комп'ютерники.

Та скоро роботи будуть роздавати автографи і відганяти папарацці. Поки що вони нічого не говорили про те, чи задоволені вони новою роботою.

За матеріалами: bbc.co.uk


27.11.2008
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах