Румунська стрічка "Каталін Варга" отримала гран-прі кінофестивалю в Копенгагені


Румунська стрічка "Каталін Варга" завоювала гран-прі міжнародного кінофестивалю "Копенгаген:Пікс" ("CPH:PIX") в данській столиці. Про це було оголошено в суботу на завершальній церемонії кінофоруму.

Каталін Варга

Румунська стрічка "Каталін Варга" / Katalin Varga завоювала гран-прі міжнародного кінофестивалю "Копенгаген:Пікс" ("CPH:PIX") в данській столиці. Про це було оголошено в суботу на завершальній церемонії кінофоруму.

Цей фільм, знятий британським режисером Пітером Стріклендом, розповідає трагічну історію жінки, яка вирішила помститися за скоєне над нею в минулому зґвалтування. Критики відзначають надзвичайно сильний персонаж, створений акторкою Хільдою Петер, і неторкану красу трансильванських краєвидів.

Фестиваль у Копенгагені з бюджетом в 1,2 млн євро присвячений першим фільмам режисерів-дебютантів, тому в офіційному конкурсі брали участь тільки 12 молодих кінематографістів. Фінансування гран-прі складає 50 тисяч євро. CPH: PIX є одним із трьох великих міжнародних кінофестивалів, що проходять в Данії: Buster - Копенгагенський Міжнародний кінофестиваль для дітей та молоді (вересень), CPH: DOX - Копенгагенський Міжнародний фестиваль документальних фільмів (у листопаді) і CPH: PIX (16-26 квітня, 2009).

До загальної програми кінофоруму увійшли 185 кінострічок різних жанрів з багатьох країн світу.

У лютому фільм "Каталін Варга" брав участь у конкурсній програмі 59-го кінофестивалю в Берліні.

Представники нової хвилі румунського кіно все частіше звертають на себе увагу критики і забирають все більше призів на міжнародних кінофестивалях. Так, Золоту пальмову гілку Каннського кінофестивалю в 2007 році отримав Крістіан Мунджіу за фільм "4 місяці, 3 тижні і 2 дні".

За матеріалами: NEWSru.ua, VISITDENMARK.com


29.04.2009
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах