У Сан-Себастьяні триває 57-й кінофестиваль


У 2009 році конкурсна програма фестивалю виділяється нехарактерним для Сан-Себастьяна рівнем уваги до великого французького кіно.

Фестиваль проводиться на південному березі Біскайської затоки вже в 57-й раз, набираючи в останні роки все більшої ваги. У 2009 році конкурсна програма фестивалю виділяється нехарактерним для Сан-Себастьяна рівнем уваги до великого французького кіно.

За головний приз фестивалю - Золоту Раковину - будуть боротися представницькі режисери-французи: Крістоф Оноре із фільмом "Побудуємо плани для Лени", Франсуа Озон зі своїм фільмом "Притулок" і Брюно Дюмон із "Хайдевічем". Вибирати переможця буде журі на чолі з Лораном Канте (режисер фільмів "Тайм-аут", "На південь", "Клас"). До складу журі також увійшли відомі режисери Саміра Махмальбаф, Джон Медден, Бон Джун-хо.

Незважаючи на високу якість основної конкурсної програми, баскський фестиваль цікавий у першу чергу великою кількістю іспаномовного кіно, що залучається до участі в різноманітних секціях. У першу чергу, це програми "Зроблено в Іспанії" і "Латинські горизонти". Цікавою також є програма "Знімається кіно", що допомагає знайти фінансування для перспективних іспаномовних проектів. Для багатьох фільмів, включених в ці секції, Сан-Себастьян стане провідником до міжнародного прокату.

Як і будь-який поважаючий себе фестиваль, Сан-Себастьян пропонує увазі глядачів тематичні ретроспективи. Цього року іменна ретроспектива присвячена американцеві Річарду Бруксу ( "Кішка на розпеченому даху"). За час проведення фестивалю глядачам будуть показані всі 24 фільми, які зняв цей режисер.

У рамках фестивалю британському акторові-ветерану Йену МакКеллену буде вручена щорічна почесна нагорода Donostia Award (МакКеллен удостоїться цього призу "за неймовірну гнучкість"), а Міжнародна федерація кінопреси (ФІПРЕССІ) офіційно визнає "Білу стрічку" Міхаеля Ханеке найкращим фільмом року, що минає.


Йен МакКеллен отримав почесну нагороду Donostia Award

Фестиваль триватиме до 26 вересня.

Сайт фестивалю: sansebastianfestival.comЗа матеріалами: Артхаус.ru


24.09.2009
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах