Вперше за 60 років у день народження Едгара По загадковий шанувальник не відвідав його могилу


Едгар По
Таємничий шанувальник в чорному з прихованим капелюхом обличчям, який протягом шести десятиліть залишав у день народження Едгара Алана По три троянди і півпляшки коньяку на його могилі, цього року вперше не виконав традиційного обряду.

Напередодні, в 201-у річницю із дня народження знаменитого американського письменника, шанувальники з нетерпінням чекали, що ритуал знову буде виконаний. 36 шанувальників його творчості разом із куратором Джефом Джеромом зібралися на кладовищі в Балтиморі (штат Меріленд) в надії дочекатися і своїми очима побачити таємничого відвідувача. За словами Джерома, незнайомець завжди приходив на кладовищі в темний час доби - з опівночі до 05:30. Проте цього разу невідомий чомусь не з'явився. Біля могили письменника його шанувальників чекали, за словами самого По, «тьма - і більше нічого».

За словами зберігача меморіального музею письменника в Балтиморі, вперше троянди і коньяк з'явилися на могилі у 1949 році. При цьому невідомий демонстрував незвичайну послідовність і пунктуальність: за всі ці роки традиція жодного разу не порушувалася.
Особистість таємничого шанувальника - його називають «Той, що п’є за По» - до цих пір невідома, але прийнято вважати, що це не одна людина. У 1993 році на могилі була залишена записка, де йшлося, що незабаром «факел перейде до іншого», а через шість років було таким же чином оголошено, що перший шанувальник помер і його місце зайняв «спадкоємець». У 2007 році 92-річний житель США Сем Порпора оголосив, що за появами шанувальника стояв він сам та його друзі, але Порпорі вірять не всі, нагадує AP.

Едгар Аллан По, що народився 201 рік тому, помер у 1849 році за нез'ясованих обставин. Його поховали біля Вестмінстерської церкви без належних почестей, і лише в жовтні 2009-го цей недогляд було виправлено: 11 жовтня в Балтиморі відбулася імітація пишних похоронів письменника.


За матеріалами: NEWSru.com


21.01.2010
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах