Стіг Ларссон став найпопулярнішим письменником 2009 року


Стіг Ларссон


Журнал The Bookseller опублікував рейтинг найбільш продаваних авторів у галузі художньої літератури з даними про продажі у великих європейських мережах книжкових магазинів.

Письменником, якого найбільше читають у Європі за підсумками 2009 року виявився покійний шведський автор детективів Стіг Ларссон. Книги з його трилогії "Міленіум" (Millenium) потрапили в список бестселерів у п'яти країнах Європи: Великобританії, Іспанії, Італії, Нідерландах і Франції.

Такий же результат і у вампірської саги "Сутінки" (Великобританія, Німеччина, Іспанія, Італія, Швеція), автор якої, Стефані Майєр, опинилася на другому місці в рейтингу.

Третє місце посів Ден Браун - його книга "Втрачений символ" (The Lost Symbol) став бестселером в усіх семи країнах, де проводилося дослідження, однак письменник став лише третім через те, що книга вийшла пізно (восени).

Повністю топ-10 виглядає так:

1. Стіг Ларссон (Stieg Larsson) - Швеція;

2. Стефані Майєр (Stephenie Meyer) - США;

3. Ден Браун (Dan Brown) - США;

4. Паоло Джордано (Paolo Giordano) - Італія;

5. Карлос Руїс Сафон (Carlos Ruiz Zafón) - Іспанія;

6. Камілла Лекберг (Camilla Läckberg) - Швеція;

7. Герман Кох (Herman Koch) - Нідерланди;

8. Тетяна де Росней (Tatiana de Rosnay) - Франція;

9. Хеннінг Манкелль (Henning Mankell) - Швеція;

10. Джон Грішем (John Grisham) - США.

Список з 50 позицій буде оголошено пізніше, проте вже зараз відомо, що в ньому більшість складають англомовні автори: вони посідають 21 місце, причому десять - у першій двадцятці. Лише 20 з 50 кращих авторів увійшли до списків бестселерів більш ніж в одній країні. Дев'ять авторів досягли успіху на трьох ринках, і четверо - Ларссон, Майєр, Браун і Карлос Руїс Сафон, - виявилися популярні в чотирьох і більше країнах. Рейтинг враховує дані, зібрані в семи країнах - Великобританії, Німеччині, Іспанії, Італії, Нідерландах, Франції та Швеції.

Минулого року в аналогічному списку лідирував Халед Хоссейні (Khaled Hosseini), який тепер не потрапив навіть у топ-50.

За матеріалами: "Корреспондент"


26.01.2010
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах