Кінофестиваль Sundance назвав переможців


У Парк-Сіті (штат Юта) 30 січня завершився національний американський кінофестиваль незалежного кіно Sundance. Гран-прі присуджено романтичній драмі "Як божевільний" (Like Crazy) режисера Дрейка Доремаса.

 
У головних ролях знялися Антон Єльчин і Фелісіті Джонс, яка була відзначена спеціальним призом журі. Стрічка розповідає про кохання американки і англійця, які вирішили розлучитися, щоб випробувати свої почуття. Робота 27-річного режисер вдруге представлена в списку найкращих картин фестивалю. Торік він дебютував з чорною комедією "Спринцівка". Американець стверджує, що знімає фільми, починаючи з 16 років, і в своїй роботі хотів розповісти про любов "до гробової дошки".

 
Компанія Paramount Pictures вже купила права на прокат картини, так що незабаром її побачить широка публіка.
 
Головний приз у категорії "Документальне кіно" присуджено фільму Пітера Д. Річардсона "Як померти в Орегоні", присвяченому проблемам евтаназії. Він викликав раніше неоднозначну реакцію, оскільки зобразив самогубство жінки, яка поквиталася з життям, прийнявши смертельну дозу снодійного.
 
Призи глядацьких симпатій в художньої та документальної номінаціях виграли відповідно "Бак" Синді Міл і "Обставина" Маріям Кешаварз. У категорії "Світове кіно" нагороджені комедія "Шалено щасливі" Анни Севіцкі (Норвегія) та документальний фільм про американських морських піхотинців в Афганістані "У пекло й назад" військового фотографа Денфанга Денніса (Канада).
 
Призу глядацьких симпатій у цій категорії удостоївся фільм "Кіньярванда" Алріка Брауна про геноцид тутсі в Руанді, коли в 1994 році за сто днів було вбито близько мільйона людей.
 
Кінофестиваль Sundance щороку відбирає на конкурс 200 художніх і документальних стрічок із близько 9 тисяч представлених робіт. Організатором кінофестивалю є Sundance-Інститут, який був заснований в 1981 році актором Робертом Редфордом і групою його однодумців для розвитку незалежного американського кіно. Кінофестиваль названо на честь зіграного Редфордом героя фільму "Буч Кессіді і Санденс Кід".
 
У 2010 році Гран-прі фестивалю присуджено художньому фільму Winter's Bone режисера і сценариста Дебри Гранік.


За матеріалами: Newsru.ua
Фото: (AP Photo/Danny Moloshok)


02.02.2011
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах