Персональна виставка японського художника Такаші Муракамі відбудеться цієї осені у PinchukArtCentre


Такаші Муракамі  (村上隆) народився 1963 року в Токіо. Отримав художню освіту в Токійському університеті образотворчого мистецтва і вже тоді захоплювався Отаку – популярна японська молодіжна субкультура, в основі якої - комп’ютерні ігри, манга та аніме.

Такаші Муракамі називають піонером японської поп-культури. Під впливом американської поп-культури (Дісней, Лукас) і японської отаку він створив власний стиль – суперплоскість (Superflat).

"Японія програла війну, і наступні 20 років мистецтво було у вкрай сумному стані. Все було зруйновано і доведено до злиднів. Але, з іншого боку, Америка, яка виграла війну, стала лідером світової культури. Так народилася поп-культура. Ми, японці , жадали цієї поп-культури, але ми були не в змозі надати економічну базу, необхідну для її розквіту. Як результат - зі сформованих обставин видавилась більш дешева, проте така, що приносила радість, культура, своєрідна форма мінімалізму в індустрії розваг, або «Суперплоске мистецтво» , здатне протистояти поп-мейнстріму. Для японців мистецтво існує десь на рівні брендів. Бренди так влаштовані, що хоча вони занадто дорогі для середнього споживача, тим не менше при гарячому бажанні цей самий споживач може їх собі дозволити. Люди б'ються за іменні речі тільки тому, що ті висловлюють уявну різницю між ними. От усі й захопилися цими унікальними французькими брендами. З точки зору Америки, така поведінка виглядає досить безглуздо і плоско. Але ми виросли в такий от реальності ", - говорить Муракамі.

Нагадаємо, що зараз у рамках виставки «Сексуальність і Транседентність» у PinchukArtCentre  представлено 2 роботи Такаші: «Мій самотній ковбой» та «Хіропон»
 


Мій самотній ковбой


Хіропон

Інтерв'ю з Такаші Муракамі Джонатана Росса на Japanorama


22.06.2010
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах