Названо найкращих у європейському кіно


1 грудня в Берліні відбулося вручення нагород Європейській кіноакадемії. "Чотири місяці, три тижні і два дні" - фільм румунського режисера Крістіана Мунджіу / Cristian Mungiu - був визнаний кращою європейською картиною року. У травні цей фільм вже отримав Золоту пальмову гілку на кінофестивалі в Каннах.

Крістіана Мунджіу

Мунджіу також визнаного також кращим режисером року.

Чотири місяці, три тижні та два дні - це строк вагітності румунської студентки, яка за підтримки найближчої подруги, прагне її перервати. Відверта, натуралістична кінорозповідь режисера Мунґіу не лише про аборт, протизаконний у соціалістичній Румунії кінця 80-х. Вона про людські взаємини, про лицемірство, розпач, безнадію та надію. Румунська кінодрама була серед фаворитів Каннського кінопоказу. Рішення журі стало несподіванкою хіба що для самого Кристіана Мунґіу. Віднині він офіційно - один із найяскравіших представників нової румунської школи кіно.

Крістіана Мунджіу

Ідеться не лише про переслідування режиму, про небезпеку жінок бути покараними за нелегальний аборт, а про те, що вони навіть не замислювалися над моральним аспектом цього вчинку.

Виконавиця головної ролі каже, що на знімальному майданчику упоратися допомогла лише наполегливість та делікатність режисера: „Грати було дуже складно. У мене не було такого досвіду і, сподіваюся, окрім кіноролей, ніколи не буде”.

Фільм німецького режисера турецького походження Фатіха Акіна "На іншій стороні" знову програв румунській стрічці гонку за престижну нагороду за "каннським зразком": там обидві стрічки також змагалися за перемогу до найостаннішої хвилини.

У номінації "кращий європейський фільм" картина Мунджіу обійшла таких суперників, як "По той бік", "Останній король Шотландії" (The Last King of Scotland, Великобританія, режисер Кевін Макдональд), "Горобець" (La Mome, Франція/Чехія/Великобританія, режисер Олів'є Даан), "Персеполіс" (Persepolis, Франція, режисери Мар'ян Сатрапі і Вінсен Паронно) і "Королева" (The Queen, Великобританія, режисер Стівен Фрірс).

Гран-прі кінофестивалю - друга по значущості нагорода - дісталася японській картині "Ліс скорботи", знятою жінкою-кінорежисером Наомі Кавасе.

Приз журі - третя по ступеню престижності нагорода фестивалю в Каннах - в 2007 році вручений відразу двом картинам: "Персеполісу" режисера Марджані Сатрапі і "М'якому світлу" - Карлоса Рейгадаса.

Спеціальний приз на честь 60-го ювілею фестивалю Канна дістався режисерові Гасу Ван Сенту за фільм "Параноїдальний парк". У 2004 році він завоював "Золоту пальмову гілку" з фільмом "Слон".

Зате абсолютно безперечною виявилася нагорода для англійської актриси Хелен Міррен, що зіграла головну роль у фільмі "Королева". Приз за кращу чоловічу роль дістався ізраїльському акторові Сассону Габаю за його роботу в трагікомедії "The band?s visit".

Кращим оператором року став Франк Грибі, вірний соратник режисера Тома Тиквера, за його роботу у фільмі "Парфюмер". За внесок в розвиток світового кінематографу був нагороджений ще один німецький оператор - Міхаель Бальхаус.

Лауреатом почесної нагороди Європейською кіноакадемії став 98-річний португальський режисер Маноель де Олівера.

Але Олівера, принаймні, приїхав до Берліна: його колега, 78-річний француз Жан-Люк Годар, якому була присуджена премія за сукупність творчих звершень, зовсім не приїхав на фестиваль, приславши замість себе невеликий вірш. Також не з'явилися більшість запрошених на церемонію зірок.За матеріалами: Newsru.ua, ТСН, 1+1


04.12.2007
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах