Фільм «Читець», знятий за книжкою Бернхарда Шлінка, претендує на 5 оскарів


Читець

Глядачі і кінокритики особливу увагу приділяють фільму, що демонструвався у позаконкурсній програмі Берлінале. Це номінований на п’ять «Оскарів» американський фільм Стівена Долдрі «Читець».

Хоча показ фільму «Читець» (The Reader) американського режисера Стівена Долдрі під час Берлінале став прем’єрним, більшість любителів кіно та професійних кінокритиків вже активно сперечаються про його зміст. Йдеться про екранізацію надзвичайно успішного роману німецького письменника Бернхарда Шлінка, який у 90-х роках минулого століття став «бестселером» і в Європі, і у Сполучених Штатах Америки.

Вибір цього твору для створення свого фільму режисер Стівен Долдрі пояснює власним інтересом до історії повоєнної Німеччини, яка сповнена протиріч і складнощів. У романі, переконаний Долдрі, чудово опрацьована тема почуття провини німців та питання примирення німецького народу зі своєю історією.

Читець

Фільм розповідає зворушливу історію двох людей у повоєнній Німеччині. 15-річний Міхаель, якого у фільмі грає молодий німецький актор Давід Кросс, випадково знайомиться зі значно старшою за нього Ханною. Ханна, на роль якої режисер обрав спочатку Ніколь Кідман, а зрештою Кейт Вінслет, стає його першою жінкою. Закохавшись, юнак починає прогулювати уроки, аби проводити час з Ханною. Та ж, в свою чергу, не заперечує, але ставить йому умову: Міхаель повинен читати їй книги вголос.

Одного дня жінка зникає, і лише через вісім років Міхаель, будучи студентом юриспруденції, впізнає її в одній з обвинувачених на лаві підсудних. Показовий судовий процес відбувається над п’ятьма колишніми наглядачками концентраційного табору Освенцім, яких звинувачують у вбивстві 300 осіб.

За чудово зіграну роль Ханни Кейт Вінслет була номінована на приз американської кіноакадемії «Оскар» як краща актриса. А 18-річний німецький актор Давід Кросс, який лише нещодавно дебютував у кіно, за тиждень отримає відзнаку Берлінале „Shooting Star“.

Прем’єра фільму «Читець» у світових кінотеатрах відбудеться 26 лютого цього року.

Джерело: dw-world.de


21.02.2009
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах