Торонто 2008: де зустрічається мистецтво і кінематограф


Торонто

Хочете подивитися божевільний "Боязкий сендвіч" Гая Меддіна /Cowardly Sandwich/ (нова версія його культового фільму "Тільки боягузи згинають коліна" /Cowards Bend the Knee/)? Прямуйте до готелю "Дрейк". Там кожен вечір показують його прямо на передній стіні готелю — таким чином його можна подивитися, знаходячись на тротуарі або сидячи в барі готелю.

На стіні готельного коридору демонструється відеоінсталяція режисера із Лос-Анджелеса Мазко Брамбільї "Собор" /Cathedral/, в якій будівля Eaton Centre розпадається на безліч абстрактних картин. "Думаю, людям потрібне незвичайне видовище, що дивує їх і в той же час прекрасне", — вважає куратор "Дрейка" Міа Нільсен.

Але це ще не все. Шість інсталяцій будуть показані в Інституті сучасного мистецтва в Королівському музеї Онтаріо, в Музеї сучасного канадського мистецтва, в Галереї Стівена Бальгера/CAMERA, в Галереї Крейга Скотта і в рамках проектів сучасного мистецтва Катерини Малхерін. На всі ці заходи можна потрапити абсолютно безкоштовно.

Програма Future Projections досліджує взаємини між кіно і відеоартом, вважає Ноа Кауен, художній директор Bell Lightbox, майбутньої штаб-квартири фестивалю в Торонто.

Тема програми цього року — похід в кінотеатр. "Ми зосередилися на тому, що можна назвати своєрідним підвидом медійного мистецтва, яке безпосередньо пов'язане із культурою кіно, — міркує Ноа Кауен. — Кіно почалося як дивний, дикий і всепоглинаючий феномен в самому кінці періоду промислової революції. Думаю, ті художники, яких ми цього року представляємо, передають цей дух. Наше основне завдання — упевнитися в тому, що наша програма Future Projections апелює до багатьох верств населення, в першу чергу, до відвідувачів різних арт-галерей. Тому ми працюємо фз провідними міськими інституціями, а також із приватними галереями".

У програмі беруть участь декілька міжнародних зірок відеоарту і кіно, включаючи Гленна Лігона і Марго Уїльямсон, а також Семюела Чоу, Клайва Холдена і Мазко Брамбілья. У програмі заявлені й деякі режисери, наприклад, Шрінівас Крішна і Філіп Хаас.

Зовні Королівського музею Онтаріо канадський режисер Шрінівас Крішна влаштовує свою першу публічну інсталяцію "Коли боги спускаються з небес" / When the Gods Came Down to Earth, в якій зображення богів індуїстів проектуються на Кристал Майкла Лі-чина. Серед інших показів — трьохканальна відеоінсталяція Гленна Лігона, що надихнула короткометражкою 1903 року "Хатина дядька Тома" /Uncle Tom's Cabin/, дослідження картини XVI століття "Магазин м'ясника" від Філіпа Хааса, а також інсталяція Семюела Чоу "Мені повезло" /I'm Feeling Lucky/, що складається з обривків декількох відеокліпів, викладених в Інтернеті.

Марго Уїльямсон представить свій перший повнометражний відеопроект, що складається з кадрів фільмів, малюнків і кінопроб, присвячених передмістям Торонто, де знімався її фільм "Неповнолітній Гамлет" /Teenage Hamlet/ (2006). Для фанатів хокею Клайв Холден підготував роботу "Кен Драйден" /Ken Dryden/, розташовану в довільному порядку компіляцію образів і звуків, яка є, за задумом художника, "авангардною біографією" відомого спортсмена, що став політиком.

Як би не старався фестиваль перетворитися на зоряну тусовку, за своєю природою, глибоко всередині, він залишається подією, присвяченим саме кіно, магії рухомих картинок, спроектованих на чисті екрани або на міські стіни. І Ноа Кауен сподівається, що саме ця магія підпорядкує собі все місто.

Джерело: Артхауз.ru


11.09.2008
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах