19 грудня у Києві відбудеться кіноперформенс «Турксиб» 

У середу, 19 грудня о 19.00 в арт-просторі "Мин" (вул. Дегтярівська, 5) Національний центр ОЛЕКСАНДРА ДОВЖЕНКА представить черговий кіноперформанс з циклу КОЛО ДЗИҐИ.
 
Цього разу буде показано відреставрований авангардистський шедевр українського режисера Віктора Туріна ТУРКСИБ ("Сталевий шлях", Востоккіно, 1929) з живим музичним супроводом від гурту BRONNT INDUSTRIES KAPITAL (Велика Британія). Документальна стрічка про будівництво Туркестано-Сибірської магістралі – нарівні з "Людиною з кіноапаратом" Дзиги Вертова – вважається найкращим зразком радянського документального кіноавангарду. 
 
Неосяжні простори середньоазійських пустель, бавовняні плантації, середньовічний побут місцевого люду – все це показано в фільмі з непідробним ліризмом і вишуканістю. Залізниця, що має з’єднати Азію й далекий Сибір, стає магістраллю зустрічі цивілізацій, якою технічний прогрес невблаганно вривається в медитативну пастораль мирних казахів. Маловідомий в СРСР і сучасній Україні, "ТУРКСИБ" мав неабиякий вплив на розвиток британського документального кіно й здобув у Британії культовий статус. 
 
Bronnt Industries Kapital – музичний інді-проект з Бристоля, створений продюсером і мультиінструменталістом Ґаєм Бартелом (Guy Bartell). В арсеналі проекту – три студійні альбоми Virtute et Industria, Häxan and Hard for Justice, випущені обмеженим накладом на британських і німецьких незалежних леблах. Бартел підкреслює своє захоплення італійськими кримінальними фільмами, низькобюджетними трилерами та документальним кіно, які вплинули на його музику.
 
Бонусом для відвідувачів стане BRONNT INDUSTRIES KAPITAL pre-party DJ-set

  


10.12.2012
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах