Премію Тернера 2009 отримав Річард Райт


Turner Prize 2009Головну британську нагороду за внесок у сучасне мистецтво - Тернерівську премію (Turner Prize) - у 2009 році отримав 49-річний художник із Глазго Річард Райт / Richard Wright.

Про це було оголошено на урочистій церемонії в понеділок увечері, 7 грудня, яка відбулася у знаменитій лондонській галереї Tate.

Річард Райт відомий насамперед як автор складних настінних орнаментів. Він відрізняється від інших художників тим, що не зберігає свої роботи - часто після закінчення виставок вони просто знищуються.
Крім почесної премії, Райт отримав грошовий приз у розмірі 25 тисяч фунтів стерлінгів. Зароблені гроші він планує витратити на оплату рахунків, які накопичилися. Три інші кандидати на нагороду - Енріко Девід, Люсі Скаер і Роджер Хайорнс, якого критики вважали фаворитом, отримали по п'ять тисяч фунтів стерлінгів.
Річард Райт народився в Лондоні в 1960-му році; таким чином, у 2010-му він вже не зміг би отримати Тернерівську премію Тернера. За правилами, нагорода вручається авторам до 50-и років. Райт навчався в Единбурзькому коледжі Мистецтва та в Школі мистецтва Глазго.

До складу журі Тернерівської премії 2009 року входили директор музею сучасного мистецтва в Ейндховені Чарльз Еше, тележурналістка Маріелла Фроструп, куратор виставки Folkestone Triennial Андреа Шлікер і арт-критик газети The Guardian Джонатан Джоунс. Вела церемонію поет-лауреат Великобританії Керол Енн Даффі.

У минулому році нагороди був удостоєний Марк Леккі. Премія була вручена йому "за видатні індивідуальність і уяву, що витягають нашу потенційну здатність оживляти, демонструвати або зображувати ідею, простір або об'єкт".

***

Премія Тернера, відома своїми ексцентричними, навіть з точки зору сучасного художнього авангарду, номінантами, присуджується з 1984 року, як свідчить її статут, "за видатну роботу художника до 50 років, що народився, живе чи працює в Британії".

Більшість робіт, відзначених Тернерівською премією, мали скандальну славу, чи то Розділені мати і дитя Деміена Херста (розрізані корова і теля в акваріумах з формаліном), або Моя постіль Трейсі Емін (інсталяція, що включала сигаретні недопалки, презервативи, нижню білизну художниці), або картини Кріса Офілі, в кожну з яких автор включав шматок слонячого гною.

Прийнято вважати, що художники покоління Тернерівської премії принципово змінили роль Великобританії в сучасному мистецтві.


08.12.2009
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах