Премію Тернера за народну пісню отримала Сьюзан Філіпс


Премія Тернера, головна нагорода Великобританії в галузі сучасного мистецтва, присуджена шотландській художниці Сьюзан Філіпс (Susan Philipsz), повідомляє The Guardian. Вручення премії, грошовий еквівалент якої становить 25 тисяч фунтів (39,2 тисячі доларів), відбулося в лондонській Галереї Тейт.
 
Твір, який приніс Філіпс престижну премію, не можна побачити чи помацати. Воно навіть більш ефемерне, ніж знаменита робота Мартіна Кріда (Martin Creed) «The lights going on and off» (пустий зал, в якому вмикається і вимикається світло), удостоєна премії Тернера в 2001 році.
 
Філіпс заспівала три версії шотландської народної пісні XVI століття «Lowland Away», плачу потонулого моряка, який повертається в рідне місто, щоб розповісти своїй коханій про свою долю. Потім вона відтворила запис під трьома мостами через річку Клайд в її рідному Глазго.
 


  
Аудіоінсталяція виграла премію Тернера вперше за весь час її існування.

 
Сьюзан Філіпс народилась у 1965 році і закінчила художній коледж в Данді (Шотландія) і Ольстерський університет в Белфасті (Північна Ірландія). У даний час живе і працює в Берліні.
 
У шорт-листі премії Тернера в цьому році також були живописець Декстер Далвуд (Dexter Dalwood), скульптор Анхела де ла Крус (Angela de la Cruz) і група Otolith Group. Кожен фіналіст отримав по 5 тисяч фунтів ($ 7850).
Роботи усіх номінантів на цьогорічну премію Тернера можна подивитись на сайті Guardian.
 
Премію Тернера було засновано в 1984 році. Незалежне журі присуджує її британським художникам у віці до 50 років, які виставляли свої роботи протягом останніх 12 місяців.
 
У минулому році премію отримав Річард Райт (Richard Wright) за настінний орнамент із золотої фольги.
 
Джерела інформації: The Guardian, OpenSpace.ru07.12.2010
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах